Agnieszka Radwańska zagra w półfinale Wimbledonu!

Agnieszka Radwańska pokonała w ćwierćfinałowym meczu Marię Kirilenko. Polka wygrywając 7:5, 4:6, 7:5 awansowała do półfinału tego prestiżowego turnieju z serii Wielkiego Szlema!

Mecz Agnieszki Radwańskiej z Marią Kirilenko został dwukrotnie wstrzymywany z powodu deszczu i miał być dokończony w środę. Ale tenisistki niespodziewanie wróciły do gry na korcie centralnym. 23-letnia Polka zwyciężając w trzecim secie 7:5 awansowała po raz pierwszy w karierze do półfinału Wimbledonu. Jeszcze nigdy dotąd polska tenisistka nie grała w półfinale wielkoszlemowego turnieju!

Radwańska wygrała pierwszego seta 7:5, drugiego przegrała 4:6, a w trzecim przy wyniku 5:5 wygrała dwa gemy z rzędu ostatecznie pokonując rosyjską tenisistkę. Wcześniej mecz był dwukrotnie przerywany.

Agnieszka Radwańska o finał Wimbledonu zagra z Niemką polskiego pochodzenia - Angelique Kerber, która to pokonała swoją rodaczkę Sabine Lisicki.