Facebook Google+ Twitter

Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze

"Jesteś pierwszym chłopcem, z którym jest mi dobrze w łóżku. Jesteś pierwszym, najpierwszym i zupełnie jedynym mężczyzną, przez którego robi mi się czarno w oczach i słodko w ustach, i zupełnie nieprzytomnie w głowie" - Osiecka do Przybory.

Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze / Fot. http://okularnicy.org.pl/agnieszka.php?page=news&kid=1&pkid=8&ppkid=141&nid=1284Za zgodą Agaty Passent i Konstantego Przybory, dzieci artystów, w 2010 roku ukazała się zebrana i uporządkowana przez Magdę Umer prywatna korespondencja miłosna Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory - "Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze".

Magda Umer opatrzyła również książkę przedmową i komentarzami. Do książki dołączona jest także płyta CD mp3, na której "Listy..." czytają Magda Umer i Piotr Machalica.

"Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze" to zbiór prywatnych listów, wierszy, które w latach od 1964 do 1966 roku pisali do siebie połączeni gorącym miłosnym (acz skrywanym przed światem) uczuciem, a jednocześnie rozdzielani dalekimi podróżami i twórczymi obowiązkami, blisko trzydziestoletnia Agnieszka Osiecka i o 21 lat od niej starszy Jeremi Przybora, słynny współtwórca Kabaretu Starszych Panów.

Po przeanalizowaniu powyższej publikacji układa się niesamowita historia twórczej miłości tych dwojga, miłości wierszem pisanej.

Któż z nas nie zna piosenki Osieckiej "Na całych Jeziorach Ty", śpiewanej przez Kalinę Jędrusik? A kto nie zna piosenki "Kabaretu Starszych Panów" zatytułowanej "Na całej połaci śnieg"?

I tu chyba każdemu z Was pojawi się uśmiech na twarzy.

Fragment książki do odsłuchania: O Jeremi!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.