Facebook Google+ Twitter

Agora przegrała proces z Macierewiczem. Będą przeprosiny w GW?

Warszawski sąd oddalił apelację Agory od wyroku I instancji i podtrzymał wcześniejszy wyrok. Wpływowy koncern medialny musi na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej" opublikować przeprosiny.

 / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP, licencja GNU 1.2W 2008 roku ukazał się w "Gazecie Wyborczej'' artykuł, w którym oskarżono Macierewicza o nepotyzm; twierdzono, że polityk PiS załatwiał stołki swojej rodzinie oraz znajomym w spółkach państwa.

Macierewicz pozwał gazetę, a sąd orzekł wyrok w I instancji korzystny dla niego. Agora odwołała się od tego wyroku, ale sąd nie zmienił zdania w tej kwestii. "Sąd podkreślił, że nie ma jakiegokolwiek dowodu, że osoby, o których pisała „Gazeta Wyborcza” faktycznie zatrudniono dzięki Macierewiczowi" - informuje niezależna.pl.

Agora ma umieścić na 1. stronie "Gazety Wyborczej" swoje przeprosiny. Mają się też tam znaleźć wyrazy ubolewania za dopuszczenie do publikacji informacji „nieprawdziwej i szkalującej jego dobre imię”.

Wyrok jest prawomocny. Agorze pozostaje już teraz tylko złożenie wniosku o jego kasację.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

 Jolka
  • Jolka
  • 22.09.2012 19:59

Szkoda ,że autor nie przepisał uzasadnienia wyroku . Jest to pyrrusowe zwycięstwo p Maciarewicza .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 22.09.2012 09:35

Nie będzie żadnych przeprosin ze strony Macierewicza - nikt nie będzie przepraszał Dukaczewskiego ,jego organizacji przestępczej ,organizacji na usługach Moskwy!

Będzie za to niedługo, usuwanie szkodliwej koalicji PO -PSL już zacznijcie odliczać .... 1.... 2..... 3....

Komentarz został ukrytyrozwiń
par
  • par
  • 22.09.2012 07:04

Antoni Macierewicz skazany na 10 tys. grzywny za zniesławienie ITI
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Antoni-Macierewicz-skazany-na-10-tys-grzywny-za-znieslawienie-ITI,wid,14351882,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
par
  • par
  • 22.09.2012 07:03

PiS zagroził bezpieczeństwu państwa? Były szef ABW: likwidacja WSI była chora

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-zagrozil-bezpieczenstwu-panstwa-Byly-szef-ABW-likwidacja-WSI-byla-chora,wid,14550662,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
par
  • par
  • 22.09.2012 06:59

Macierewicz ciągle przegrywa i płaci ale naszymi pieniędzmi podatników(pieniędzmi PiS, a który dostaje przecież dotacje kilkudziesięciostronowe właśnie z budżetu państwa polskiego) za swe wredne czyny.

Sąd: Antoni Macierewicz ma przeprosić Marka Dukaczewskiego

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,8,title,Sad-Antoni-Macierewicz-ma-przeprosic-Marka-Dukaczewskiego,wid,14807250,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Brenda
  • Brenda
  • 21.09.2012 21:17

Jest nadzieja ,że pis nie wróci do władzy. 29 z Rydzykiem chcą nabić punktów + Duda = KLAPA
NAWET WYSTĘPY MACIAREWICZA NIE POMOGĄ - KLAPA .

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 21.09.2012 21:05

to początek końca michnikowszczyzny, wichnikowszyzny, wichrzycielszczyzny i gojów z Czerskiej.
to Naród wyciągnął tego wichrzyciela Wichnika adama z pierdla a on kłamie .
dopiero sąd zmusza gnojka do przeproszenia i uznania prawdy.
przed gold-aferą czyli aferą rodziny tusków, przed prowokacją gdańską wykonaną na milewskim czyli dupolizie dupowłazie sądowym, żaden sąd nie odważyłby się skazać agorę.
po latach bezprawia (okres rządów PO i Tuska) -
mamy światełko nadziei

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 21.09.2012 15:47

Michnik powinien wydeklamować przeprosiny w Dzienniku Telewizyjnym w jedynce! I na kolanach!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 21.09.2012 15:28

@ Panie Kowalski , może by pan napisał jaki wściekły jest Kaczyński na Macirewicza i Fotygę .
Złamali jego plan " nic o Smoleńsku " i biegali po cmentarzach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 21.09.2012 15:12

Czyżby sędziowie zaczynali "pękać" - wyczuli że idą zmiany i nie chcą się dalej kompromitować .... wspomagać Adasia??