Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26015 miejsce

Agresja u dzieci to konsekwencja braku magnezu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-12 11:29

Agresja u dzieci to nie tylko konsekwencja złego wychowania, ale także genów i fizjologii. Na te sprawy zwrócono uwagę na odbywającym się w dniach 2-4 września 2010 r. XII Krajowym Zjeździe Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego.

dr Jerzy Oleszkiewicz na XII Krajowym Zjeździe PTMag w Poznaniu / Fot. Maciej BasterDramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na początku roku szkolnego w jednym z krakowskich gimnazjów, kiedy 13-latka zaatakowała nożem młodszą uczennicę, zwróciły uwagę na to, co od dawna sygnalizował dr Jerzy Oleszkiewicz pediatra, przez wiele lat dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Warszawie.

Od połowy ubiegłego wieku krakowski uczony prof. dr Julian Aleksandrowicz twierdził, że agresja ludzi spowodowana jest m.in. niskim poziomem magnezu w ich organizmie.

W swojej praktyce lekarskiej dr Oleszkiewicz wypracował skuteczne metody leczenia nadpobudliwości dzieci i młodzieży poprzez suplementację magnezem swoich pacjentów. W oparciu o te doświadczenia jako członek Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza wystąpił do minister zdrowia Ewy Kopacz o masową profilaktykę młodzieży szkolnej związkami magnezu. Podawanie dzieciom magnezu, byłoby odtrutką i neutralizatorem ołowiu, którego znaczący wzrost poziomu tego metalu w organizmach dzieci udokumentowano w ostatnich czasach.

Na sprawę uzupełnienia w naturalny sposób magnezu poprzez picie wysokozmineralizowanych wód mineralnych zwraca też uwagę członek prezydium ZG PTMag Tadeusz Wojtaszek , który również był współpracownikiem prof. J. Aleksandrowicza. W ostatnim też czasie powstał w Krakowie, z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3 im. prof. Juliana Aleksandrowicza Jerzego Kubieńca eksperymentalny program zmierzający do zapobiegania agresji i ADHD w kilku krakowskich szkołach.

Problemami tymi zajmował się też ostatnio XII Krajowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowiczaa, który obradował w dniach 2-4 września 2010 r. w Poznaniu.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronach na portalu
www.ptmag.pl

Tadeusz Wojtaszek
Tekst opublikowany pierwotnie na http://www.ptmag.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Reklama skutecznie się troszczy o sprzedaż słodyczy i kolorowych napojów. Tylko świadomość i zdrowy rozsądek powinny towarzyszyć zawsze przy zakupach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Gdyby tak jeszcze zniknęły wszelkie słodycze i napoje typu cola itp, które znajdują się w szkolnych sklepikach i automatach, to i problem by się zmniejszył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.