Facebook Google+ Twitter

Agresywni uczniowie pod specjalnym nadzorem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-28 17:06

Ministerstwo edukacji szuka sposobu na najbardziej agresywnych uczniów. W tym celu powołano specjalny zespół ekspertów, który ma się zająć przeglądem i modernizacją już istniejących placówek, do których trafia część łobuzów.

fot. zdjęcia prasowe MEN – Ktoś musi się w końcu zająć najbardziej radykalnymi formami szkolnego gangsterstwa. W szkołach dużym wyzwaniem jest brak dyscypliny. Dlatego potrzebne są placówki, które okiełznają nieprzystosowane jednostki – tłumaczy Roman Giertych, minister edukacji. Do specjalnych szkół mają być relegowane osoby, które m.in. są agresywne wobec rówieśników, stosują przemoc wobec uczniów i nauczycieli.

Ministerstwo edukacji powołało także zespół, który ma się zająć aktualizacją listy lektur obowiązkowych. – Nie ma to nic wspólnego z ideologią. Po prostu co kilka lat trzeba wprowadzać nowe, ważne tytuły pojawiające się na rynku wydawniczym – argumentuje szef resortu.


Część szkół nie zaktualizowała jeszcze uczniom legitymacji szkolnych, przez co młodzież może stracić zniżkę na przejazdy. Giertych zapowiedział jednak, że wystąpi do ministra transportu Jerzego Polaczka, by wydał stosowne rozporządzenia dla kontrolerów. Dzięki temu uczniowie unikną kar za jazdę bez ważnej legitymacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.