Facebook Google+ Twitter

Agresywny ptak atakuje wędrowców w Saksonii

Niemieckie miasteczko Bernstadt auf dem Eigen we wschodniej części Saksonii może stać się znane z powodu agresywnego, latającego stworzenia.

 / Fot. http://de.news.yahoo.comAgresywny ptak drapieżny w Bernstadt auf dem Eigen kilkakrotnie zaatakował i poranił ludzi. - Prawdopodobnie chodzi tu o orła bielika, który od dziesięciu lat żyje w tych okolicach - powiedział w poniedziałek burmistrz Gunter Lange. Tylko podczas weekendu ptak, o rozpiętości skrzydeł sięgającej jednego metra, zranił cztery osoby w głowę i plecy. - Ponieważ zwierzę atakuje zawsze od tyłu, nie można mieć całkowitej pewności czy to rzeczywiście jest orzeł bielik czy też może myszołów - powiedział Lange. - Widać w pobliżu ma swoje gniazdo i w ten sposób chce chronić młode.

Od czwartku notuje się więcej napadów ptaka na stupięćdziesięciometrowej części szlaku turystycznego. W celu uniknięcia dalszych ataków agresywnego ptaka, zarząd miasta zadecydował o postawieniu znaku ostrzegawczego. - Może powinniśmy ludziom doradzić, żeby nosili hełmy - dodał burmistrz żartobliwie.

Źródło: de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.07.2010 13:03

A jak zdarzy się tragedia to wtedy nastąpi koniec żartów....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.