Facebook Google+ Twitter

A/H1N1 - pandemia czy panika?

WHO (światowa organizacja zdrowia) ogłosiła pandemie z powodu świńskiej grypy i to każdy bardzo dobrze wie. Czy należy panikować? Trochę faktów o nowym wirusie.

Na świecie panuje panika z powodu grypy zwanej świńską, media podsycają atmosferę, a ludzie dają się wkręcić w całe zamieszanie. Zacznijmy od czystych danych liczbowych. Rocznie na zwykłą grypę umiera około 700.000 osób, a jeżeli liczyć zgony z powodu powikłań liczba ta może dochodzić do nawet 1.000.000. Podczas gdy na świńską grypę zmarło około 6000 osób. Śmiertelność na nią wynosi poniżej 1 proc. a mimo że umarło na nią 160 razy mniej osób niż na zwykłą grypę ogłoszono pandemię, a media głośno mówią o każdym kolejnym przypadku śmiertelnym, nawet jeżeli nie był on spowodowany tylko przez świńską grypę.

WHO ogłosiło stan pandemii już po 20 przypadkach śmiertelnych, a mimo że na zwykłą grypę umiera około miliona osób nigdy nie ogłoszono z tego powodu pandemii i to szóstego (najwyższego) stopnia. Mało tego, WHO przed ogłoszeniem pandemii obniżyło wymogi jakie muszą być spełnione żeby ją wprowadzić.

Teraz, gdzie umierają ludzie na A/H1N1? W krajach gdzie z bardzo słabą opieką medyczną i zdecydowana większość ofiar nowej grypy to mieszkańcy obu Ameryk. Przypomnijmy że w USA 16 proc. obywateli nie ma prawa do ubezpieczenia. Najmniej przypadków śmiertelnych jest w Europie (niecałe 5 proc.).

WHO podaje że świńska grypa to około 70 proc. przypadków grypy na świecie, a na Ukrainie odnotowano bardzo mało przypadków nowego typu wirusa w porównaniu do sezonowej grypy. W Polsce rocznie choruje 350 000 osób a jest 200 potwierdzonych przypadków A/H1N1. Zobaczcie jaki jest stosunek liczby zachorowań na zwykłą grypę do zachorowań na świńską grypę.

W szczepionkach potwierdzono obecność rtęci i skwalenu, przez co mają bardzo szkodliwe działanie, zwłaszcza na dzieci. Poza tym szczepionka pojawiła się bardzo szybko, przez co niemożliwe było wykonanie wszystkich testów potwierdzających jej skuteczność. Przypomnijmy, że szczepionka była dostępna zaraz po tym jak ogłoszono pandemię.

Tylko 5 proc. lekarzy deklaruje, że zaszczepi się przeciwko grypie, pozostali nie. Noszenie maseczek chirurgicznych chroni nas przez niecałe 20 minut. Żeby faktycznie to spełniało swoje zadanie, trzeba by co 20 minut zakładać nową. Tyle samo co maseczka da szalik na twarzy. Osoby zarażone idące w tłum owszem mogą założyć maseczki, ponieważ wirus przenosi się drogą kropelkową.

Skąd się wziął wirus? Pojawił się nagle, prawdopodobnie został on sztucznie "wprowadzony w życie". Koncerny farmaceutyczne zarabiają miliony, jeżeli nie miliardy dolarów na tych, którzy popadli w świńską panikę.

Jak się bronić przed grypą? Najprostszą czynnością jest mycie rąk, dzięki temu możemy zmyć wirusa z naszych dłoni praktycznie w całości. A najważniejsze jest to, aby nie panikować.


Źródła:
http://wiadomosci.onet.pl/2078726,11,item.html
http://wiadomosci.onet.pl/2079238,11,item.html
http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw2Mjc0NzY2MywxNjY1OTQzNTgsNzUwNTgyNywwLGZvcnVtMDAxLmpz
http://swinska-grypa.com/index.php?go=objawy-swinskiej-grypy
http://swinska-grypa.com/index.php?go=jak-sie-ochronic-przed-swinska-grypa
http://fakty.interia.pl/raport/swinska-grypa/news/jak-leczyc-grype-sa-nowe-wytyczne,1398284

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.