Facebook Google+ Twitter

A/H1N1 w Panamie, w Kanadzie zmarła kobieta zarażona wirusem

Dziś potwierdzony został pierwszy przypadek zarażenia A/H1N1 w Panamie. Nosicielem jest młody mężczyzna, który powrócił z podróży do Stanów. W Kanadzie zmarła kobieta zarażona wirusem. Lekarze nie potrafią jednak jednoznacznie określić, czy to A/H1N1 był bezpośrednią przyczyną zgonu. U kobiety wykryto bowiem także inne, poważne choroby.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPOsobą, która przywiozła wirusa do Panamy, jest młody mężczyzna, który powrócił z podróży do Stanów Zjednoczonych. Minister Zdrowia Panamy Rosario Turner powiedziała, że mężczyzna został poddany kwarantannie. - Mężczyzna jest leczony, jego stan jest stabilny. Nie musi zostać przewieziony do szpitala - powiedziała Turner. Jak dodała minister, leczeniu poddana zostanie rodzina chorego, a także inne osoby, z którymi zetknął się po powrocie do kraju.

W Kanadzie zmarła dziś 30-letnia kobieta, mieszkanka prowincji Alberta, zarażona wirusem A/H1N1. Lekarze nie potrafią jednoznacznie określić czy to wirus był prawdziwą przyczyną zgonu, ponieważ kobieta zgłosiła się do szpitala z innymi poważnymi schorzeniami.

Śmiertelny wirus grypy zabił 44 osoby w Meksyku i 2 w USA. Jak dotychczas w 26 krajach na całym świecie, potwierdzono 2501 przypadków zarażenia wirusem A/H1N1. W Meksyku zarażone zostały 1204 osoby.W stanach zarażenie śmiertelną grypą potwierdzono u 896 osób. W pozostałych krajach nie było przypadków śmiertelnych.

Przypadki zarażenia wirusem na świecie (za WHO):
Austria - 1, Brazylia - 4, Kanada - 214, Hong Kong - 1, Kolumbia - 1, Kostaryka - 1, Dania - 1, Salwador - 2, Francja -12, Niemcy - 11, Gwatemala -1, Irlandia - 1, Izrael - 7, Włochy - 6, Holandia - 3, Nowa Zelandia -5, Panama - 1, Polska - 1, Portugalia - 1, Korea Płd. - 3, Hiszpania - 88, Szwecja - 1, Szwajcaria - 1
Wielka Brytania - 34.

Źródło: Sky News, WHO

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.