Facebook Google+ Twitter

AHE bez "zarządzania", co ze studentami?

Blady strach padł na studentów szczecińskiej filii Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej. Podobnie jak w przypadku informatyki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego cofnęło uczelni uprawnienia do prowadzenia zajęć na kierunku "zarządzanie".

 / Fot. logo uczelniWiadomości24.pl wielokrotnie donosiły o zawirowaniach związanych z uczelnią. O nieprawidłowościach w wydziałach zamiejscowych uczelni (tzw. punktach rekrutacyjno - informacyjnych) informowaliśmy już w marcu br. Uczelnia, mimo iż nie posiadała odpowiednich zezwoleń, prowadziła w wielu miastach, w tym również w Szczecinie, zajęcia oraz zaliczenia dla studentów. Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna broniła się, iż studia prowadzone są w systemie eksternistycznym, a zajęcia w poszczególnych miastach to tylko kursy, pomagające uzupełnić studentom wiedzę, egzaminy zaś odbywają się w siedzibie AHE w Łodzi.

Prawda wyglądała jednak zupełnie inaczej. Zarówno wszystkie zajęcia jak i zaliczenia odbywały  / Fot. logo uczelnisię na miejscu, a uczelnia miała problemy lokalowe i kadrowe. Do ministerstwa spływały kolejne skargi z całej Polski, pracom uczelni zaczęto się więc przyglądać. Kontrole Państwowej Komisji Akredytacyjnej wykazały wiele nieprawidłowości, czego efektem było zamknięcie przed miesiącem przez minister Barbarę Kudrycką kierunku "informatyka". Mimo usilnych starań władz AHE, aby w pełni zalegalizować swoją działalność, ministerstwo dopatrzyło się również znaczących naruszeń w pracach kolejnego kierunku, "zarządzanie". Wydziałowi Informatyki, Zarządzania i Transportu Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej cofnięto więc ze skutkiem na dzień zakończenia semestru zimowego roku akademickiego 2009/2010, jednak nie później niż z dniem 28 lutego 2010 r. pozwolenie na prowadzenie kształcenia. Co zadecydowało o zamknięciu zarządzania w AHE?

- Komisja (Państwowa Komisja Akredytacyjna - przyp. red.) wskazała (...), że prace dyplomowe i proces dyplomowania są bardzo niskiej jakości. W czasie wizytacji stwierdzono, iż tematyka znacznej części prac dyplomowych jest niezgodna z kierunkiem "zarządzanie". Niektóre prace są bardzo odległe tematycznie (merytorycznie i metodologicznie) od tego kierunku. Brak w nich przejawów samodzielnej pracy badawczej i krytycznego myślenia.
- Brak minimum kadrowego.
- Niewłaściwe proporcje liczby nauczycieli akademickich w stos. do studentów Nie jest spełniony warunek dotyczący stosunku liczby nauczycieli akademickich stanowiących minimum kadrowe dla kierunku „zarządzanie”, do liczby studentów na tym kierunku. Stosunek ten wynosi bowiem 1:621, podczas, gdy w myśl przepisów nie może być mniejszy niż 1:180.
- Prowadzenie kształcenia w nieuprawnionych jednostkach zamiejscowych
- Za wysokie obciążenia dydaktyczne nauczycieli akademickich - głosi fragment oświadczenia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Barbary Kudryckiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.