Facebook Google+ Twitter

"AHEgate" ciąg dalszy: raport MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało w Biuletynie Informacji Publicznej najnowszy raport z ostatniej kontroli, przeprowadzonej w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uczelnia ma czas do 15 lipca br. na wprowadzenie niezbędnych poprawek w dokumentacji i realizację niewykonanych dotychczas punktów programu naprawczego.

Logo uczelni / Fot. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w ŁodziKolejna już kontrola na łódzkiej uczelni przeprowadzona została na mocy postanowienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22 stycznia br. "Celem kontroli było sprawdzenie zgodności działania organów uczelni z przepisami prawa, statutem oraz uzyskanymi uprawnieniami, a także treścią uzyskanego pozwolenia na działalność, w tym realizacji zaleceń pokontrolnych z kontroli przeprowadzonej w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na podstawie postanowienia nr 3/KSzW/2009r." - czytamy w raporcie.

W trakcie kontroli wyjaśnień udzielili m.in. prezydent uczelni - dr Makary Stasiak, rektor - prof. dr hab. Andrzej Nowakowski, oraz pełnomocnicy rektora, kierownicy działów i pracownicy Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych.

Kontrola ustaliła, iż uczelnia zlikwidowała nieprawnie działające punkty informacyjno-rekrutacyjne, zakładając jednocześnie, na mocy nowego statutu, Zamiejscowe Ośrodki Dydaktyczne. Zmieniono również błędny regulamin studiów, zatwierdzony decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ponownie stwierdzono niewłaściwą uchwałę dot. warunków i trybu rekrutacji, oraz braki w dokumentach studentów, pochodzących z innych krajów. Ponadto ujawniono niezgodne z prawem nauczanie w ramach prowadzonych studiów drugiego stopnia w Zamiejscowych Ośrodkach Dydaktycznych.

Do 15 lipca br. uczelnia bezwzględnie musi zastosować się m.in. do:
- zakazu prowadzenia zajęć dydaktycznych w ramach prowadzonych studiów drugiego stopnia w Zamiejscowych Ośrodkach Dydaktycznych,
- nakazu uzupełnienia dokumentacji o zaświadczenia o równoważności wykształcenia nauczycieli akademickich,
- nakazu uzupełnienia minimum kadrowego na kierunku politologia (II stopień),
- "Realizowania w praktyce zamierzeń, zapewnień i zobowiązań przedstawionych w wyjaśnieniach Akademii Humanistyczno–Ekonomicznej w Łodzi (...)".

Raport z kontroli w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi


___
Aktualizacja:
15 lipca: "15 lipca br. władze Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej przesłały do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokumentację potwierdzającą wypełnienie przez AHE zaleceń pokontrolnych" - czytamy na stronie AHE.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.