Facebook Google+ Twitter

"AHEgate": Koniec kłopotów łódzkiej uczelni

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego umorzono postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Logo uczelni / Fot. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w ŁodziPo ponad 15 miesiącach strachu i niepewności władze, wykładowcy i studenci łódzkiej uczelni mogą odetchnąć z ulgą. Decyzją Ministra umorzone zostało postępowanie likwidacyjne.

"Po wielomiesięcznej i wnikliwej kontroli resort zaakceptował wprowadzone przez AHE zmiany i reformę organizacyjną oraz uznał, że Uczelnia działa zgodnie z przepisami prawa oraz zaleceniami MNiSW" - czytamy w komunikacie wysłanym przez władze do studentów - "Wierzymy, że decyzja Ministerstwa jest najlepszą gwarancją naszej rzetelności i oferty kształcenia dla obecnych i nowych studentów".

To był dla uczelni ciężki rok, pełen trudnych decyzji, "podbieranych" przez inne uczelnie studentów i medialnej nagonki ("AHEgate"). Dziś jej kłopoty się kończą, jednak władze AHE nie zamierzają osiąść na laurach:

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi / Fot. Anna Korzon"W roku akademickim 2010/2011 AHE będzie kontynuowała wprowadzanie zmian koncentrując się na podnoszeniu jakości kształcenia. Jako cele stawiamy sobie: rozwijanie innowacyjnych metod edukacyjnych, program efektywnego kształcenia studentów, rozwijanie E-learningu, doskonalenie organizacji kształcenia, satysfakcja studenta, odbudowa reputacji i wiarygodności AHE."

Decyzja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

GOŚĆ 2310
  • GOŚĆ 2310
  • 30.10.2010 13:45

AHE W ŁODZI JEST NA BLACKLIŚCIE (CZARNA LISTA) SERWIS21 ZA NIEPŁACENIE NALEŻNOŚCI BYŁYM PRACOWNIKOM? NAJWYRAŹNIEJ NIE PŁACENIE BYŁYM PRACOWNIKOM NAJWYRAŹNIEJ MINISTERSTWU NIE PRZESZKADZA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ostrzegający
  • Ostrzegający
  • 30.10.2010 13:41

Najpierw wyrzucili 10 tys. studentów Informatyki i Zarządzania na podstawie decyzji niezgodnych z prawem (pisał o tym Serwis21 http://serwis21.blogspot.com, i mam nadzieję że coś napiszą teraz w tej sprawie), a teraz ogłaszają umorzenie postępowania likwidacyjnego. AHE podobno nie zaskarżyła decyzji Ministra, czyli poświęciła studentów tych kierunków na ołtarzu relacji z Ministerstwem. Jeżeli ponownie zajdzie coś podobnego, zrobią dokładnie to samo, a zatem nie ma co ryzykować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.