Facebook Google+ Twitter

"AHEgate". Koniec problemów łódzkiej uczelni

Po ponad czterech miesiącach niepewności, studenci jednej z największych w Polsce prywatnych uczelni mogą odetchnąć z ulgą.

Logo uczelni / Fot. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi"Uczelnia istnieje, a studenci AHE kształcą się legalnie i nie grozi im utrata miejsca nauki" - czytamy na stronie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Z nieukrywaną radością władze uczelni poinformowały swoich studentów o tym nagłym zwrocie w sytuacji Akademii.

Główny budynek AHE w Łodzi / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Fabryka_Ferdynanda_Goldnera.jpgTo właśnie dziś, 1 grudnia, dostarczono do Łodzi pismo z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, z którego wynika, iż resort zaakceptował program naprawczy i stworzenie 66 Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych (w miejsce nielegalnie nauczających punktów rekrutacyjnych). "Resort nie ma także zastrzeżeń do wykonanych przez Uczelnię zaleceń pokontrolnych. Zaakceptowano zmiany w programie i regulaminie studiów, obsadzie kadry dydaktycznej, dostępie do bibliotek i kształceniu na odległość" - czytamy w notce zamieszczonej na stronie AHE.

Studenci odetchnęli z ulgą, ale nikt hucznie nie świętuje. "Teraz, sami z siebie, będziemy im patrzeć na ręce" - podsumowała informację Agnieszka, jedna ze studentek Akademii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.