Facebook Google+ Twitter

Ahmadineżad zaapelował do Obamy, by nie mieszał się w sprawy Iranu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-25 11:58

Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad zaapelował do Baracka Obamy, by amerykański przywódca nie wtrącał się w wewnętrzne sprawy Iranu. Według agencji Fars, Ahmadineżad miał powiedzieć, że Obama wpada w tę samą pułapkę, co jego poprzednik, George W. Bush. Ahmadineżad odniósł się w ten sposób do ostatnich wypowiedzi Obamy, który mówił, że jest poruszony krwawymi zamieszkami w Teheranie.

Irańskie władze od kilku dni zarzucają Zachodowi inspirowanie protestów opozycji w Teheranie. Najpierw o organizowanie demonstracji w Teheranie oskarżono Wielką Brytanię, potem Izrael oraz amerykańskie CIA.

Jon Leyne, wydalony niedawno z Iranu korespondent BBC, którego również oskarżono o wspieranie opozycji, zaprzecza, że Zachód podburza Irańczyków przeciwko Ahmadineżadowi. Jak mówi, to sami Irańczycy chcą zmian w kraju.

- To jest coś znacznie więcej niż protest przeciwko wynikom wyborów. Ludzie przychodzą na manifestacje i mówią, że taki stan trwa już 30 lat i że mają dość represji czy sytuacji gospodarczej kraju. Protestujący to nie tylko młodzież i klasa średnia, to także robotnicy. A powodów dla których są oni sfrustrowani jest bardzo wiele - powiedział Leyne.

Na dzisiaj opozycja również zapowiada demonstrację w Teheranie, ale prawdopodobnie nie będzie ona tak liczna jak manifestacje z ubiegłego tygodnia. Wczoraj w protestach przed parlamentem wzięło udział zaledwie 200 osób.

Z kolei na stronie internetowej lidera opozycji Mir Husejna Mousawiego poinformowano, że w nocy zatrzymano 70 profesorów, którzy wcześniej spotkali się z Mousawim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.