Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13385 miejsce

AI Polska: atak na lotnisku w Moskwie to rażący brak szacunku dla życia

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2011-01-24 20:27

Amnesty International potępiła zamach bombowy na moskiewskim lotnisku Domodiedowo, w którym zginęło 35 osób, a ponad 150 zostało rannych. Jednocześnie wezwała władze Rosji do przeprowadzenia pełnego i bezstronnego dochodzenia w tej sprawie.

"Atak pokazuje rażący brak szacunku dla życia ludzkiego i jest złamaniem podstawowego prawa człowieka. Nie ma na niego wytłumaczenia ani usprawiedliwienia" - napisała w oświadczeniu przesłanym w poniedziałek PAP rzeczniczka AI Polska Aleksandra Minkiewicz.

Organizacja składa wyrazy współczucia dla poszkodowanych i ich rodzin.

AI wezwała władze Rosji do przeprowadzenia "pełnego i bezstronnego dochodzenia w celu postawienia przed wymiarem sprawiedliwości winnych tego okrutnego czynu, w zgodzie z uznanymi na arenie międzynarodowej standardami praw człowieka".

Organizacja przypomina, że ostatni duży atak bombowy wymierzony w ludność cywilną miał miejsce w Moskwie w marcu 2010 roku, kiedy to dwóch samobójców wysadziło się w powietrze tego samego dnia na dwóch stacjach metra. W wyniku tego ataku zginęło 40 osób, a ponad 100 zostało rannych.

35 osób zginęło, a ponad 150 zostało rannych w poniedziałek w zamachu bombowym na moskiewskim lotnisku Domodiedowo, największym w Rosji. Stan 35 rannych lekarze określają jako bardzo ciężki. Wśród ofiar nie ma dzieci. Według wstępnych ustaleń, wybuch ten to atak zamachowca-samobójcy. Eksplozja nastąpiła około 16.37 czasu moskiewskiego (14.37 czasu polskiego) w hali przylotów, przy wyjściu z zielonej strefy celnej, obok jednej z tamtejszych kawiarni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.