Facebook Google+ Twitter

"Ai se eu te pego" Michaela Telo plagiatem?

Doniesienia prasowe z Sao Paulo ujawniają zaskakujące fakty ze świata muzycznego Brazylii. Mianowicie bożyszcze nastolatek Michael Teló podejrzany jest o plagiat. Jego hit "Ai se eu te pego" może okazać się dziełem kogoś innego.

Sędzia drugiej instancji sądu cywilnego w północno-wschodniej Brazylii zamroził wpływy znanego piosenkarza Michaela Talo. Powodem jest fakt, że jego gorący przebój, który długo utrzymywał się na najwyższych miejscach międzynarodowych list przebojów, prawdopodobnie jest plagiatem.

Jak informuje corriere.it, przeciwko śpiewającemu celebrycie stoją trzy studentki: Marcella Ramalho, Maria Eduarda Lucena i Amanda Cavalcanti. Studentki twierdzą, że to właśnie one są prawdziwymi autorkami przeboju "Ai se eu te pego".

Słowa i muzyka piosenki miały być wymyślone przez dziewczęta i kolejną czwórkę przyjaciół podczas szkolnej wycieczki do Disneylandu na Florydzie. Piosenkarka Sharon Acioly, która jest współtwórczynią sukcesu utworu śpiewanego przez Michaela Teló, przebywać miała w tym samym hotelu na Florydzie, w którym nocowały studentki. Miała ona zasłyszeć śpiewaną przez grupę młodych ludzi piosenkę, zapamiętała ją i zarejestrowała na siebie i Michaela Teló jako ich wspólny utwór.

To wersja trzech studentek, które twierdzą, że hit Brazylijczyka w rzeczywistości jest ich dziełem. Wygląda na to, że znany utwór jest wspólnym dziełem kilku przypadkowych osób. Studentki będą domagały się sprawiedliwości co oznacza, że prawdopodobnie wzbogacą się, jeśli sprawa się wyjaśni, a sąd przyzna im rację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Czy można tutaj mieć jakiekolwiek pretensje? dzięki temu, że taki właśnie był ciąg zdarzeń możemy dzisiaj posłuchać pięknego utworu. Są rozstrzygnie i wpływy na konto bankowe zostanie sprawiedliwie podzielone. Co w polskiej rzeczywistości jest raczej niemożliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina Teló
  • Paulina Teló
  • 17.03.2012 16:04

Jak dla mnie to te laskii chcą poprostu być popularne .. tak jak z Bieberem .. eh . ;/ masakra .. a co do czego ta kolesiówa kłamała ... tak jest z Michim! . a i to nie od napisał tą piosenkę więc do niego nie można mieć pretensji .. tylko do tych co to napisali :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aldona Maciejewska
  • Aldona Maciejewska
  • 16.03.2012 12:04

W zasadzie ten kto pierwszy ten lepszy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Asia
  • Asia
  • 16.03.2012 11:38

haha tłumacząc sobie tekst piosenki, było to więcej niż pewne że tekst powstał przypadkiem ze zbitek nieumyślnie rzuconych słów i posklejanych do kupy :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.