Facebook Google+ Twitter

Air Bonsai - drzewko zawieszone w powietrzu (wideo)

Bonsai to niezwykle efektowna sztuka miniaturyzowania drzew i krzewów. Jej tradycje datują się na setki lat z dawien dawna. Obecnie można zajmować się bonsai, które... lewitują.

Kadr z filmu YT (Air Bonsai - Hoshinchu) / Fot. screenshot by Pawel JankowskiTradycyjna sztuka bonsai, polegająca na uprawie zminiaturyzowanych drzew w specjalnych pojemnikach, przybyła z Chin do Japonii ponad tysiąc lat temu, a jej podstawowe elementy, czyli bon (płaskie naczynie, pojemnik) i sai (drzewo), pozostały w dużej mierze niezmienione od wieków. Obecnie pewna japońska firma dokonuje rewolucji w tej sztuce i wprowadza nowy futurystyczny produkt o nazwie Air Bonsai, który unosi miniaturowe drzewko w powietrze, pozwala falować niby w magicznej toni i obracać się ponad jego "bazą energetyczną" (podstawka magnetyczna).

Hoshinchu, zespół projektowy firmujący koncepcję nowego spojrzenia na przyrodę w miniaturze, postanowił zawrzeć elementy kosmologicznej mitologii i japońskich wierzeń w swojej strategii marketingowej. Ponoć gwiazdy powstawały w pracowni na krańcu Galaktyki. Miejsce było małą wysepką, gwiazdeczką, przestrzenią w której rodziły się kolejne. Dawniej składano gwiazdom życzenia. Teraz warsztat mieści się na wyspie Kiusiu, w południowej części Japonii. Gwiazdki są już na wyciągnięcie ręki...

Kadr z filmu YT (Air Bonsai - Hoshinchu) / Fot. screenshot by Pawel JankowskiAir Bonsai składa się z dwóch głównych części; "baza energetyczna" i roślina lewitująca wraz z doniczką lub wyrastająca z kuli mchu, która znana jest jako "Gwiazdka" (ew. Gwiazdeczka, Mała Gwiazda, z ang. Little Star). To może wyglądać jak złudzenie optyczne, ale działa dzięki wykorzystaniu magnesów w porcelanowej bazie energetycznej. Mechanizm rotacyjny znajdujący się wewnątrz, wprawiany jest w ruch po podłączeniu zwykłego zasilacza, dzięki czemu drzewko obraca się powoli w powietrzu.

Autorzy projektu zabiegają o wsparcie dla swojego pomysłu. Crowdfundingowa kampania prezentowana jest na stronie Kickstarter, gdzie można złożyć dobrowolne donacje na rzecz rozwoju Air Bonsai, od 1 dolara do 10,000 dol. Datki wiążą się zarazem z zakupami. W przypadku wpłaty 10 tysięcy dolarów, nabywa się lewitujące bonsai z limitowanego zestawu, dodatkowo producent wysyła zaproszenie do zwiedzania pracowni i Bonsai Garden; koszty podróży i zakwaterowania po stronie Hoshinchu. Należy zauważyć, że w dniu dzisiejszym (24 stycznia) cel został osiągnięty i przekroczono graniczne 80,000 dolarów.

Poniżej film reklamowy Hoshinchu. Trzeba przyznać, że Air Bonsai robi wrażenie!
źródła: CNET Japan
Kickstarter
rocketnews24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.