Facebook Google+ Twitter

Air France zamierza wymienić czujniki prędkości w Airbusach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-09 13:05

Air France zamierza wymienić w trybie pilnym czujniki prędkości samolotów typu Airbus A330 i A340. Jeden ze związków zawodowych wezwał pilotów francuskiej kompanii lotniczej, by odmówili latania samolotami, w których czujniki nie zostały jeszcze wymienione.

Dyrekcja Air France poinformowała związki zawodowe, że przeprowadzi w ciągu kilku dni wymianę czujników we wszystkich samolotach typu Airbus A330 i A340. Informację tę potwierdził związek zawodowy pilotów SNPL.


Już w listopadzie dyrekcja Air France sporządziła dokument do użytku wewnętrznego mówiący o „znaczącej liczbie incydentów” związanych z urządzeniami do mierzenia prędkości w obu modelach samolotów.


O teorii, że katastrofa nad Atlantykiem mogła być spowodowana właśnie przez niewłaściwie działające czujniki prędkości, mówił już między innymi francuski sekretarz stanu do spraw transportu Dominique Bussereau. Również biuro odpowiedzialne za dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy informowało o „niespójności” danych o prędkości samolotu.

Airbus mógł lecieć zbyt wolno, co spowodowało jego upadek lub zbyt szybko, czego skutkiem mogło być uszkodzenie jego struktury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.