Facebook Google+ Twitter

Air Show 2015. Do Radomia przylatują pierwsze załogi. Nad miastem zobaczymy m.in. samoloty F-16 i Migi-29

Trwają ostatnie przygotowania do radomskiego Air Show. Do miasta przylatują załogi, które wezmą udział w imprezie. Air Show rozpocznie się w sobotę, 22 sierpnia i potrwa do niedzieli.

 / Fot. Łukasz Wójcik (aip)Już we wtorek po południu do Radomia przyleciała pierwsza załoga zagraniczna - jordański zespół latający na samolotach Extra 300. Radomianie mieli okazję poczuć atmosferę Air Show z powodu hałasu, wywołanego przez samolot Mig-29. Pilot maszyny z bazy w Mińsku Mazowieckim poprosił jedynie o pozwolenie przelotu nad lotniskiem, aby poćwiczyć przed pokazami. Będzie głośno i tłoczno Już w środę, 19 sierpnia zrobi się bardzo głośno na niebie nad Radomiem. Przed południem zgodnie z planem rozpoczną się przyloty polskich samolotów wojskowych z różnych stron kraju. Kontrolerzy lotów twierdzą, że na razie plany przylotów zmieniają się co kilka godzin.

Wiadomo jednak, że w środę w Radomiu mają pojawić się myśliwce Mig-29, samoloty F-16 i prawdopodobnie Iskry TS-11. Spodziewany jest też przylot Hiszpanów i Austriaków. W czwartek mają być przyloty kolejnych zagranicznych ekip, a w piątek będzie można podziwiać treningi zespołów akrobacyjnych i solistów.

Do Radomia będzie też ściągana część sprzętu wojskowego, który ma być pokazywany na lotnisku. Na lotnisku staną czołgi Czołgi, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet mają dojechać na lotnisko z Warszawy, gdzie prezentowano je podczas Święta Wojska Polskiego. Będzie to pierwsza w historii pokazów Air Show tak bogata wystawa sprzętu wojskowego wszystkich praktycznie rodzajów wojsk.

Przypomnijmy, że pokazy lotnicze będą w sobotę i niedzielę w godzinach 9-19. Na oba dni ma być taki sam program. Air Show ma być rekordowe pod względem liczby maszyn, choć będzie ich mniej niż zapowiadano. Wycofano dwa amerykańskie samoloty F-15 oraz samolot wczesnego rozpoznania AWACS.

Janusz Petz (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pokazy lotnicze? UWIELBIAM!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.