Facebook Google+ Twitter

Air Show Radom już za tydzień

W dniach 22-23 sierpnia, w Radomiu odbędą się jedne z największych pokazów lotniczych w Europie. Na niebie i na ziemi będzie można zobaczyć kilkadziesiąt statków powietrznych z 20 państw.

Mig-29 / Fot. Tomasz HensPokazy odbywają się co 2 lata. Tym bardziej fani lotnictwa czekają z niecierpliwością na show na radomskim niebie. A trakcji na pewno nie zabraknie. W sobotę i niedzielę przewidziane jest 10 godzin pokazów w powietrzu. W poprzedniej edycji imprezę odwiedziło 180 tys. widzów i organizatory liczą na podobny wynik w tym roku.

Pierwsze samoloty zaprezentują się w powietrzu już po F-16 / Fot. Tomasz Hensgodzinie 9. Podczas bloku Aeroklubu Polskiego będzie można zobaczyć mniejsze statki powietrzne o napędzie śmigłowym oraz szybowce. Bicie serca za całą pewnością przyspieszy pokaz jednego z najlepszych samolotów akrobacyjnych Extra 300. Nie zabraknie historycznych maszyn takich jak słynny polski RWD-5R, Tulak czy szkolny Jak 18. Pojawi się też cywilna odrzutowa Iskra.

W sobotę w południe nad głowami widzów w defiladzie powietrznej zaprezentuje się aż 70 maszyn wszystkich typów znajdujących się na wyposażeniu Sił Powietrznych.

Zespół Frecce Tricolori / Fot. Tomasz HensO godzinie 12.30 rozpocznie się najbardziej wyczekiwana część pokazów, blok wojskowy. Bez wątpienia gwiazdami pokazów będą najnowocześniejsze myśliwce świata: Eurofighter Typhoon włoskich sił powietrznych oraz francuski Rafale. Nie mniej imponująco zapowiada się występ grackiego F-16 ZEUS. Z Turcji przyleci T129 ATAK. To śmigłowiec, który będzie brał udział w przetargu na maszyny szturmowe dla naszego wojska. A na deser jeden z najlepszych zespołów akrobacyjnych świata, włoski Frecce Tricolori latający na szkolnych Aermacchi MB-339. Już raz gościli w Radomiu w 2011 roku a ich pokaz wzbudził niekwestionowany zachwyt. Za to najbardziej egzotycznym zespołem będzie Royal Jordanian Falcons z Jordanii. Widzowie zobaczą również akrobacje doskonałych polskich grup: Zespołu Biało-Czerwone Iskry oraz Zespołu ORLIK. Podczas pokazów dwukrotnie samoloty Su-22 a potem F-16 przeprowadzą symulowany atak na teren lotniska, któremu będą towarzyszyć widowiskowe efekty pirotechniczne. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje czekające na widzów. Dokładny program oraz lista uczestników Air Show znajduje się na stronie internetowej organizatora: link

Na wystawie statycznej zaprezentują się takie maszyny jak P-3 Orion, Tornado, C-130J Super Hercules, SH-2G Seasprite czy C-27J Spartan. Oprócz statków powietrznych będzie można przyjrzeć się wyposażeniu wojsk lądowych, np. czołgom Leopard i PT-91, transporterowi Rosomak, wyrzutniom rakiet, robotom saperskim.

Rafale / Fot. Tomasz HensWejścia zostaną otwarte o godzinie 8. Program w sobotę i niedzielę ten sam, z zastrzeżeniem, że w drugi dzień nie odbędzie się defilada. Organizatorzy wyznaczyli parkingi przy wjeździe do Radomia. Kierowcy proszeni są o włożenie za szybę białej kartki, co ułatwi służbom sprawne kierowanie ruchem. Od miejsc postojowych do lotniska będzie kursowała komunikacja autobusowa linii P. Na teren pokazów nie można wnosić płynów, alkoholu, ostrych przedmiotów (z parasolami włącznie) a wstępu nie mają zwierzęta. Nie wjedziemy też rowerem. Rozstawione zostaną stanowiska do wydawania bezpłatnej wody, dlatego warto wziąć ze sobą plastikową butelkę. Płatność za bilety możliwa jest wyłącznie gotówką. Ustawiony zostanie dodatkowy nadajnik GSM, ale przy planowanej iści widzów należy liczyć się problemami z nawiązaniem połączenia.

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami Zespół Baltic Bees / Fot. Tomasz Hens znajdującym się na stornie pokazów link. Znajdziemy tam szczegółowe informacje odnośnie programu oraz bardzo pomocne mapy terenu pokazów, parkingów i dojazdu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na pewno będzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poczekam na Twoją fotorelację ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.