Facebook Google+ Twitter

Air Show w Radomiu - od soboty dwudniowe święto lotnictwa

Przez dwa dni na radomskim niebie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt statków powietrznych. Organizatorzy przygotowali ponad 9 godzin pokazów w powietrzu. Największą atrakcją będą wojskowe myśliwce oraz grupy akrobacyjne.

 / Fot. materiały organizatoraAir Show Radom 2011 zapowiada się imponujaco. W ciągu dwóch dni widzowie będą mogi zobaczyć statki powietrzne z 16 krajów. Niemcy zaprezentują jednen z najnowoczesniejszych myśliwców świata EF-2000 Eurofighter. Szkoda, że tylko na ziemi. Nie zabraknie myśliwca JAS-39 Gripen w barwach Czech i Węgier, amerykańskiego samolotu szturmowego A-10, czeskiego Areo L-159A, włoskiego M-346 Master, bombowaca frontowego produkcji rosyjskiej Su-24 M, samolotu szturmowego Su-25 oraz samolotu wczesnego ostrzegania E-3 Sentry AWACS.

Aż 4 państwa zaprezentują myśliwiec F-16. Bardzo ciekawie zapowiada się wystep grupy The Flying Bulls na śmigłowcu Bo-105M, który wykona w pokazie indywidualnym figury akrobacji lotniczej dotychczas zarezerwowane jedynie dla samolotów (beczki, pętle i inne). Z samolotów historycznych do Radomia przybył miedzy innymi RWD-5R, Jak-13 oraz legendarny amerykański mysliwiec z okresu II wojny światowej P-38L Lightning.

Program pokazów w locie. / Fot. http://www.airshow.sp.mil.pl/Za cała pewnością jedną z najwiekszych atrakcji będzie wystep 6 grup akrobacyjnych. W śród nich prawdziwa perełka: jednej z najlepszych na świecie, francuska Patrouille de France latająca na 10 samolotach szkolnych Alpha Jet.

Polskie Siły Powiertzne zaprezentują wszystkie typy statków powietrznych jakimi dysponują. Wielu miłosników lotnictwa nie zniecierpliwością czeka między innymi na walkę powietrzną polskich Migów-29 z F-16.

Bilety będzie można kupić od godziny 7.30 w 50 kasach rozmieszczonych wokół lotniska. Pokazy w powietrzu rozpoczną się już o godzinie 9.00 a zakończą się o 18.30. Programy pokazów lotniczych zaplanowanych na sobotę i niedzielę są identyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Strasznie mnie cieszy, że takie międzynarodowe imprezy organizowane są i u nas w Polsce. A narzekaczom przypominam, że za granicą też zdarzają się wypadki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po katastrofach awionetek, mam obawy. Tekst na 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 27.08.2011 11:06

Ciekawe, czy ktoś się rozbije.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.