Facebook Google+ Twitter

Airbus wydrukował drona. Thor ma 4 metry długości, waży 25 kilogramów i został przetestowany w locie (wideo)

Podczas targów lotniczych w Berlinie Airbus zaprezentował nietypowy statek powietrzny. To pierwszy w historii zdalnie sterowany dron o nazwie Thor, który został powstał w drukarce 3D.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTubeThor waży 25 kilogramów i ma mniej niż 4 metry długości. Założenie konstruktorów było proste, chcieli przetestować, jakie możliwości daje druk 3D w przemyśle lotniczym.

"Chcieliśmy sprawdzić czy jesteśmy w stanie przyspieszyć proces projektowania przy użyciu drukarek 3D. Nie chodziło o poszczególne części, ale cały system" - powiedział Detlev Konigorski cytowany przez Daily Mail.

Dron został zaprojektowany i wyprodukowany w ciągu 4 tygodni. Kosztowało to około 25 tys. dolarów. Maszyna składa się z niewielu lekkich części. Co najważniejsze Thor nie jest modelem, który nigdy nie wzniósł się w powietrze, ale jednostką, która została przetestowana w locie.

Airbus korzysta od jakiego czasu z drukarek 3D w swoich regularnych konstrukcjach. Konstrukcja pasażerskiego samolotu A350 XWB zawiera ponad tysiąc elementów wydrukowanych w 3D.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.