Ajax – Borussia 1:4. Robert Lewandowski zdobył dwa gole [VIDEO]

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2012-11-22 00:03

Grający na swoim stadionie Ajax Amsterdam nie dał rady będącej w świetnej formie Borussii Dortmund. Niemiecki zespół zwyciężył pewnie 4:1, dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Mario Goetze i Toby Alderweireld / Fot. Federico GambariniCały mecz rozegrał również Łukasz Piszczek, a na 20 minut przed końcem na boisko wszedł wracający do formy po ostatniej kontuzji Kuba Błaszczykowski. Wszyscy oni spisali się bardzo dobrze, ale za najlepszego zawodnika Borussi można chyba uznać Mario Goetze – młody reprezentant Niemiec przyczynił się do zdobycia wszystkich czterech bramek dla Borussii.

Już w ósmej minucie kluczowy zawodnik zespołu mistrzów Niemiec zaliczył asystę przy trafieniu Marco Reusa, który umieścił piłkę w siatce po precyzyjnym strzale pomiędzy nogami bramkarza Ajaxu, Vermeera. Na tym jednak Borussia nie poprzestała, cały czas atakując gospodarzy, którzy mieli spore trudności ze stwarzaniem sobie sytuacji podbramkowych.

W 36. minucie Goetze dostał prostopadłe podanie z rzutu wolnego, zszedł z lewej strony do środka, mijając obrońców i posyłając płaskim strzałem piłkę do bramki przeciwnika. Pięć minut później było już 3:0. Wynik podwyższył tym razem Robert Lewandowski, który pewnie pokonał Vermeera po tym, jak bramkarz odbił po strzale Goetzego futbolówkę prosto pod nogi polskiego napastnika. Po tej akcji wydawało się, że Holendrzy stracili wiarę w to, że mogą jeszcze wygrać, Borussia zaś uspokoiła grę, cały czas jednak kontrolując to, co działo się na boisku.

W drugiej połowie gracze Ajaxu ruszyli bardziej zdecydowanie do ataku. Zagrozić bramce Weidenfellera próbowali popisujący się technicznymi sztuczkami Eriksen (który zmarnował jedną sytuację sam na sam z golkiperem Borussi), czy walczący na prawym skrzydle Lukoki. Niemcy okazali się jednak równie skuteczni w obronie, co w ataku.

W 53. minucie meczu znów wszystkie oczy na stadionie zwróciły się w stronę Mario Goetze. Pomocnik Borussi symulował faul w polu karnym przeciwnika, za co otrzymał od arbitra żółtą kartę. Niecały kwadrans później jednak zrekompensował się kolejną świetną asystą, znów do Lewandowskiego, który zdołał opanować piłkę po dośrodkowaniu kolegi z zespołu i umieścić ją w bramce Ajaxu, tym samym zdobywając swojego drugiego gola w meczu. W tym wydaniu Ligi Mistrzów Robert ma już uzbierane cztery bramki i pozostaje mieć nadzieję, że na tym jego dorobek się nie skończy.