Facebook Google+ Twitter

Akademia Francuska przeciwna homomałżeństwom

Do milionów manifestantów, którzy wylegli na na ulice dołączyła Akademia Francuska. Publiczne autorytety nie chcą uznać władzy państwa nad małżeństwem i zapowiadają opór wobec pomysłów rządowych na zrównanie LGBT z heteroseksualistami.

 / Fot. TFI/youtubeAkademia Nauk Politycznych przy Sorbonie i Akademia Francuska, najwyższe gremium intelektualistów, wystosowało specjalny list do prezydenta Hollanda.

- "Akademia oświadcza, że nie zamierza wprowadzać zmian związanych z redefinicją małżeństwa w żadnym z sygnowanych przez nią słowników języka francuskiego. Tym bardziej jeśli projekt wprowadzi adopcję dzieci przez homoseksualistów, członkowie uznają to za nielegalne z prawami człowieka. (...) Przypominamy, że małżeństwo to prawny związek mężczyzny i kobiety, zawarty na zasadzie publicznej zgody" - napisali uczeni.

Akademicy wyjaśniają: "Byliśmy zawsze lojalni wobec władz państwa, tym razem przekraczają one swoje kompetencje".

Akademia jest odpowiedzialna m.in. za zatwierdzenie wydań słowników aktualizujących zmiany w języku francuskim jak Le Robert czy Larousse. Jej obowiązkiem jest wprowadzanie wszelkich zmian związanych z redefinicjami i wprowadzaniem nowych słów.

Nie zdarzyło się jeszcze, aby członkowie akademii odmówili przed planowaną zmianą w ustawie zatwierdzenia nowych wydań słowników planowanych na rok 2016. Za AF swój sprzeciw wyrazili też członkowie Akademii Nauk Politycznych przy Sorbonie.

Dwudziestokrotnie liczniejsze demonstracje przeciwników gejowskich małżeństw wyległy na ulice. Skandowano hasła: "Nie dla gejekstremizmu"; "Tak dla referendum".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pani Mario, zastrzeliła mnie Pani tą wiadomością. W dodatnim znaczeniu. Nie spodziewałem się, że środowiska blisko związane z pięcioma elitarnymi szkołami wyższymi słodkiej Francji wykręcą taki numer rządowi enarchów i politechników, zaś kapłani wiedzy akademickiej zdobędą się na tak wielką odwagę i niezależność. Więc jest jeszcze nadzieja dla tego marnego świata?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.