Facebook Google+ Twitter

Akademia Futbolu kuźnią piłkarskich talentów?

W 2008 roku założona została Akademia Futbolu, fundacja, której celem jest wyszukiwanie i promowanie piłkarskich talentów z województwa łódzkiego. O działalności fundacji opowiada jej prezes - Grzegorz Bakalarczyk.

W 2008 roku założona została Akademia Futbolu, fundacja której celem jest wyszukiwanie i promowanie piłkarskich talentów z województwa łódzkiego. O działalności Fundacji opowiada jej Prezes - Grzegorz Bakalarczyk. / Fot. Michał MikinaObecnie w ramach Akademii Futbolu funkcjonuje dziesięć drużyn piłkarskich z roczników od 1992 do 2001, które uczestniczą w rozgrywkach na szczeblach lokalnych i wojewódzkich. Ponadto fundacja swym patronatem objęła także placówki oświatowe, w których realizowany jest rozszerzony program wychowania fizycznego, a także prowadzi działalność wydawniczą; ostatnia publikacja Akademii dotyczy szkolenia najmłodszych na boiskach "Orlik".

Na pytania o główne cele Akademii, jej dotychczasowe osiągnięcia oraz plany na przyszłość, odpowiada Grzegorz Bakalarczyk, prezes fundacji, a w przeszłości wiceprezes łódzkiego Widzewa.

W24: Na stronie internetowej fundacji, możemy przeczytać m.in., że jej celem jest wspieranie rozwoju ukrytych talentów poprzez ułatwienie dostępu do profesjonalnych metod szkoleniowych oraz klubów piłkarskich, a także stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu dla sympatyków piłki nożnej. Czy przy zakładaniu fundacji, korzystaliście Państwo z wzorców zagranicznych? Jeśli tak, to z jakich?
Grzegorz Bakalarczyk: - Program fundacji jest pomysłem autorskim i rzeczywiście nowatorskim. W jego opracowywaniu oczywiście korzystaliśmy z wzorców zagranicznych, ale nie jest to kalka żadnego konkretnego rozwiązania. Wzięliśmy to, co najlepsze oraz możliwe do zrealizowania w polskich realiach z systemów szkolenia, jakie są normą w klubach hiszpańskich, holenderskich, czeskich.

Jakie są dotychczasowe osiągnięcia fundacji?
- Fundacja konsekwentnie realizuje nakreślony program rozwoju. Prowadzone jest szkolenie młodzieży, zrzeszonej w RTS Widzew, rozwijany jest także program współpracy ze szkołami, w ramach którego tworzone są klasy z rozszerzonym programem zajęć z wychowania fizycznego ze szczególnym naciskiem na piłkę nożną. Takie klasy powstały już w liceum, dwóch gimnazjach oraz kilku szkołach podstawowych. Wartym odnotowania jest, że w przypadku gimnazjum numer 44 jest to klasa dziewcząt, która być może z czasem przerodzi się w drużynę, która pod szyldem Widzewa przystąpi do rozgrywek ligowych kobiet. Jednocześnie fundacja realizuje liczne inicjatywy prospołeczne, jak olimpiada przedszkolaków, czy też akcje wakacyjne dla młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.