Facebook Google+ Twitter

--AKADEMIA HANDLOWSKA we Wrocławiu 2015

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-11 16:37

--Szanowni państwo już za moment rozpoczną się cztery wspaniałe koncerty Akademii Handlowskiej we Wrocławiu.--Wczoraj wieczorem we wrocławskim Hotelu Monopol odbyła się konferencja prasowa o Festiwalu.

--Konferencję prowadził Dyrektor Narodowego Forum Muzyki Pan Andrzej Kosendiak, z Jarosławem Thielem Dyrektorem Artystycznym, z panem Piotrem Rojkiem, Tomaszem Dudą i Julią Lezhnevą znakomitą rosyjską sopranistką -która wystąpi we Wrocławskiej Filharmonii już jutro 12 lutego o 19-tej wraz z Jarosławem Thielem i Wrocławską Orkiestrą Barokową żeby tak znakomicie i tak mistrzowsko zaśpiewać Handlowskie Sonaty i i uwerturę do opery "-Agrippina" opartej na historii Rzymu z czasów Klaudiusza. --Natomiast PIERWSZY KONCERT WE WROCŁAWSKIEJ FILHARMONII ODBĘDZIE SIĘ już dzisiaj--dziś 11-go lutego o godz. 19-tej !! --Będą to Utwory Henry Purcella --największego siedemnastowiecznego kompozytora brytyjskiego--głównie znakomitego kompozytora muzyki wokalnej do tzw Semi-oper -sam który był śpiewakiem -ale i kompozytora muzyki instrumentalnej także--obydwu--z jak się przekonamy już za chwilę: --z doskonałymi:-wyczuciem stylu, formy i połączeń harmonicznych, perfekcją kontrapunktu, świetną instrumentacją, --będzie to koncert grosso d-moll Francesco Geminianiego ucznia Corellego znakomitego skrzypka i kompozytora osiadłego w Anglii, --oraz młodzieńczy III-ci Koncert obojowy --ale wcześniejszy od pierwszego i drugiego --pełen wielkiej młodzieńczej energii koncert na obój --który instrument wtedy Handel nazywał " diabłem " i na smyczki Georga Friedricha Handla !!
--Piątkowy koncert we Wrocławskiej Filharmonii wypełni muzyka Handla z Opery "-Acis i Galatea "--Chodzi o drugiego z cyklopów nie o Polifema oślepionego przez Odysa ale o cyklopa subtelnego artystę który swoim śpiewem zdobył serce Galatei po czym żyli długo i szczęśliwie i mieli trzech synów: Keltosa, Iliriusa i Galasa mitycznych Protoplastów Praojców Celtów Ilirów i Galów. --Galatea był najpierw kochanką Króla tyrana Syrakuz Dionizjusza I-go.--Tak było w pierwszej wersji mitu około 400-go roku p.n.erą--Jednak na przełomie tysiącleci u początku tej Ery Chrześcijańskiej Owidiusz rozwinoł te wątki i stworzył własną postać mitu wychodząc od wersji Teokryta w której Acis z wzajemnością kocha Galateę--a Polifem zostaje odtrącony --Według zakończenia Owidiusza--Cyklop nie mogąc znieść widoku ukochanej Galatei w ramionach Acisa ciska w nich ogromnym kamieniem ! --Nereidzie Galatei udaje się uciec lecz Acis ginie a Galatea korzystając ze swoich mocy przemienia krew młodzieńca w rzeką a jego samego w Boga Opiekuna ! -Przy tej rzece będzie już dalej żyła i mieszkała Galatea i kochankowie pozostaną tak na zawsze połączeni a Polifem wraca do swoich owiec !
--Niedzielny koncert 15-go lutego we Wrocławskiej Filharmonii to Wspaniała Opera "-Salomon " Georga Friedricha Handla o wspaniałym Izraelskim Królu Mędrcu Salomonie władcy unikającym zbrojnych konfliktów ale który tak wspaniale rozwinoł swój kraj. Friedrich handel napisał ją dla Króla Jerzego II-go Hanowerskiego który wstąpił na tron Anglii w roku 1727 -a którego angielska dworska propaganda już w dniu jego koronacji przedstawiała jako współczesny odpowiednik tego izraelskiego tak bardzo Mądrego Króla pod którego rządami Izrael tak rozkwitał. --W Niedziele we Wrocławskiej Filharmonii wystąpi Paul McCreesh jako dyrygent--Pamela Helen Stephen, Katherine Watson, Gillian Webster, Joshua Ellicott, Peter Harvey, chór Wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki, po raz kolejny Wrocławska Orkiestra Barokowa z Jarosławem Thielem jej Dyrektorem Artystycznym ! --Szanowni i Najdrożsi Państwo Filharmonia Wrocławska gorąco zaprasza na wszystkie te tak wspaniałe koncert tegorocznego drugiego już we Wrocławiu Festiwalu Handlowskiego ! --Zapewnią one Państwu Moc Najwspanialszych Muzycznych Przeżyć, przywrócą Państwu Równowagę Harmonię i Spokój pewno zgubione w bardzo ambitnej codziennej pracy lub w zbyt agresywnym biznesie lub bardzo ambitnej nauce,--przyniosą Państwu Przewspaniałe Muzyczne Przeżycia na najbliższe tygodnie i miesiące ! --A teraz autor już bardzo musi się spieszyć na dzisiejszy koncert ! --Napisał dla Państwa Władysław Koprowski
(Władysław Koprowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.