Facebook Google+ Twitter

Akademia Obywatelska zaprasza młodych liderów. Weź udział w warsztatach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-28 12:44

Już 1 lipca startuje rekrutacja do Akademii Obywatelskiej i potrwa do 29 lipca br. To druga edycja międzynarodowej szkoły letniej, której organizatorem jest Instytut Lecha Wałęsy.

 / Fot. logoAkademia Obywatelska to projekt, którego uczestnikami będzie trzydziestu młodych liderów życia publicznego z Polski, państw Unii Europejskiej oraz krajów Partnerstwa Wschodniego. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28 września – 2 października w Trójmieście i jest programem towarzyszącym Europejskiego Forum Nowych Idei, organizowanego przez PKPP Lewiatan z okazji Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Tematyka Forum poświęcona jest najważniejszym wyzwaniom ekonomicznym i cywilizacyjnym, stojącym przed Europą.

Podczas kilku intensywnych dni uczestnicy wezmą udział w sesjach i panelach, warsztatach organizowanych przez partnerów Akademii Obywatelskiej oraz w spotkaniach z przedstawicielami
świata kultury, biznesu i polityki.

Aplikujący do udziału w Akademii muszą spełnić kilka kryteriów: wiek uczestnika nie może przekraczać 35 lat, wymagana jest znajomość języka angielskiego oraz udokumentowane zaangażowanie w działalność publiczną i społeczną. Uczestnicy muszą być obywatelami Unii Europejskiej bądź krajów Partnerstwa Wschodniego.

Formularz aplikacyjny będzie można wypełnić za pośrednictwem strony internetowej Instytutu Lecha Wałęsy – www.ilw.org.pl.

Do udziału w Akademii Obywatelskiej zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętna przestrzeń, w której funkcjonują. Będzie to okazja do wymiany poglądów i poznania wybitnych osobistości. Z pewnością udział w Akademii Obywatelskiej ułatwi uczestnikom późniejsze funkcjonowanie w życiu publicznym - komentuje Maciej Kuziemski, koordynator projektu z Instytutu Lecha Wałęsy.
Wśród potwierdzonych prelegentów znaleźli się: prof. Zygmunt Bauman, Prezydent Lech Wałęsa i prof. Benjamin Barber.

Partnerami Akademii Obywatelskiej zostali: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Fundacja Konrada Adenauera, Instytut Obywatelski, Kostrzewa PR.

Instytut Lecha Wałęsy jest apolityczną organizacją pozarządową typu non-profit. Został ufundowany przez Prezydenta Lecha Wałęsę w grudniu 1995 i jest pierwszą fundacją prezydencką w Polsce. W ramach swojej działalności dokumentuje życie i działalność Lecha Wałęsy, kształtuje pozytywny obraz Polski
i Polaków za granicą, działa na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego, tradycji niepodległościowej i solidarnościowej, propaguje zasady jawności i przejrzystości w polityce i działalności publicznej, przeciwdziała łamaniu prawa człowieka i wpiera procesy demokratyzacji społeczeństw, promuje dialog międzykulturowy i międzyreligijny oraz działa na rzecz aktywizacji i edukacji młodych pokoleń. www.ilw.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.