Facebook Google+ Twitter

Akademia Przyszłości - przecież "Każde dziecko ma prawo do sukcesu"

Inicjatywa stworzona przez Stowarzyszenie Wiosna realizatora znanego w całej Polsce projektu "Szlachetna Paczka" roztacza coraz szersze kręgi.

plakat Akademii Przyszłości / Fot. SWAkademia Przyszłości to nowatorski projekt dydaktyczny działający w Polsce, który obejmuje 830 dzieci w całym kraju. Działa w 13 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Kielcach, Lublinie, Katowicach, Sosnowcu, Oświęcimiu, Sanoku, Gdańsku i Łodzi.

W Warszawie znajdują się trzy szkoły objęte programem. W zajęciach uczestniczy 45 dzieci.
Działalność Akademii Przyszłości polega na pomocy w nauce uczniom szkół podstawowych. Podopieczni to przeważnie pochodzące z ubogich domów, mające problemy w nauce dzieci. Selekcja do programu dokonywana jest przez szkolnego pedagoga.

Największy problem wśród młodych adeptów stanowią dwa przedmioty - matematyka i język polski. Ze względu na lepsze przyswajanie wiedzy i poprawę koncentracji dzieci zajęcia przeprowadzane są indywidualnie. Panuje tutaj system 1-1-1, a mianowicie jeden tutor (nauczyciel) - jeden przedmiot- jedno dziecko. Lekcje odbywają się raz w tygodniu przez 90 minut lub dwa razy w tygodniu po 45 min. Miejscem spotkań są szkolne sale, udostępniane bezpłatnie przez dyrektorów szkół. Bez zaangażowania tych ostatnich istnienie całego przedsięwzięcia nie miałoby jakichkolwiek szans na realizację.

Równie istotną rolę pełnią tutorzy. Są to głównie studenci wyższych uczelni pracujący jako wolontariusze. Nie otrzymują oni jakiejkolwiek zapłaty za poświęcony dzieciom czas i włożony w ich naukę trud. Osoby te nie działają z chęci wzbogacenia swojego CV, lecz jak twierdzi jeden z nich Piotr z potrzeby "bycia szlachetnym", dla czynienia dobra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.