Facebook Google+ Twitter

Akademia rynków kapitałowych

W czwartek 22 marca Brytyjsko-Polska Izba Handlowa zorganizowałq w krakowskim Radissonie kolejną już w tym roku konferencję o tematyce gospodarczej.

Szyld BPCC / Fot. Fot.Henryk CzechowskiCzwartkowe spotkanie „Akademii Rynków Kapitałowych BPCC” było tematycznie związane z „Finansowaniem rozwoju przedsiębiorstwa na rynku kapitałowym”.

Należy zadać sobie pytanie, co to jest rynek kapitałowy? Odpowiedź jest prosta - jest to jeden z segmentów rynku finansowego na którym dokonuje się emisje średnio oraz długoterminowych akcji i obligacji.

Taki kapitał szczególnie jest konieczny, jako główne finansowanie wielu dużych i ważnych inwestycji dla gospodarki w tym też narodowej.

Artur Bielaszka prezes firmy doradczej Art Capital z Krakowa przedstawił, jak zdobyć potencjalne źródła kapitału finansowego na rozwój firmy. Jakie firmy mogą się ubiegać o takie środki, sposoby wyemitowania akcji lub obligacji.

Natomiast Piotr Grzesiak zatytułował swój wykład „Kroki milowe w przygotowaniu firmy do wejścia na giełdę”. Okazuje się, że nie jest łatwo przekształcić swoją firmę w spółkę akcyjną i wejść na giełdę polską.

Najlepszym wykładem była prezentacja Moniki Rękawek z działu rozwoju rynku giełdy w Warszawie. Tytuł jej wykładu to: "Oferta Giełdy Papierów Wartościowych jako główny rynek GPW i NewConect". Pani Dorota z BPCC / Fot. Fot.Henryk Czechowski

 / Fot. Fot.Henryk CzechowskiNewConect to rynek kapitałowy GPW. Mimo trudnego tematu słuchacze po wykładzie zadawali wiele pytań i do końca wyczerpania tematu nikt z uczestników nie wyszedł z sali.

W kwietniu BPCC planuje jeszcze kilka tematycznych spotkań oraz konferencji. Należy się pokłon w stosunku do Agnieszki Libury dyrektora krakowskiego BPCC, że znajduje możliwości jak też finanse na organizację tak ważnych spotkań. A że jest to potrzebne, to świadczy, ilu jest chętnych do uczestnictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakże ważny temat dla polskiej gospodarki. No a ile jeszcze dziur w polskim prawie?! Tuskowi dyletanci tego nie załatwią. Samo rozwiązanie spraw emerytalnych o tym świadczy. Potrafią tylko skakać na kasę bezpodstawnie a nie rozwiązywać fachowo problemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.