Facebook Google+ Twitter

Akademia Southampton - producent gwiazd i diamentów

Sztandardowym przykładem akademii prowadzonej we wzorowy sposób jest ta w Southampton. Angielski klub w bieżącym sezonie wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej, a efektywna praca z młodzieżą jest znakiem jakości, którą wyznaczają "Święci".

Sonda

Czy akademia Southampton wychowa w przyszłości gwiazdę pokroju Bale'a?

Theo Walcott od 11 roku życia kształcił się w akademii Southampton / Fot. Ronnie Macdonald, CC 2.0

Początki akademii


Pod koniec lat 90. XX wieku włodarze Southampton postanowili stworzyć oficjalny system mający na celu produkować talenty piłkarskie, które po oszlifowaniu można by sprzedać za grube pieniądze. Co prawda już wcześniej spod rąk klubu wyszły takie perły jak: Alan Shearer, Wayne Bridge czy też Matt Le Tissier, ale wtedy nie było jeszcze wdrażania programu szkoleniowego na tak dużą skalę. "Świętych" zmusiła do tego sytuacja, bowiem w oczy klubu zaczęło zaglądać widmo bankructwa. Najlepszym sposobem było więc postawienie na jakość szkolenia i produkcję przyszłych adeptów, którzy z powodzeniem byliby wprowadzani do pierwszego zespołu Southampton. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bowiem pieniądze zainwestowane w akademię mającą swoją siedzibę na przedmieściach Southampton w Marchwood zwróciły się z nawiązką.

Wysoce rozwinięta siatka skautingu


W siedzibie klubu położonego na południu Anglii ważnym elementem funkcjonowania całej akademii jest skauting. Grupa specjalistów zajmuje się szukaniem młodych chłopaków o nieprzeciętnym talencie. Ich praca polega na obserwowaniu rozgrywek szkolnych, a także młodzieżowych turniejów piłkarskich i wyławianiu z nich największych perełek nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale w całej Europie. Następnie opracowują raporty dotyczące najbardziej utalentowanych chłopców, którzy w ten sposób stają się integralną częścią akademii. Najmłodszą grupą nad która pieczę sprawują specjaliści, stanowią dzieci w wieku 6 lat. Edukacja w tak młodym wieku ma na celu wpojenie im od dzieciństwa podstawowych zasad futbolowych, a także kładzenie nacisku na inne ważne aspekty edukacji. Do dyspozycji młodzi chłopcy mają m.in. kilka boisk treningowych, sale lekcyjne, basen, restauracje, hale, a także nowoczesne centrum medyczne. Zajęcia przeprowadzane są w ośrodku w Marchwood przez wykwalifikowaną grupę 6 nauczycieli pod opieką których jest zazwyczaj 5-6 osób.

Czytaj dalej na drugiej stronie--------------->Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.