Facebook Google+ Twitter

Akademia Urzędnika Samorządowego na Mazowszu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-09 17:23

Na Mazowszu rusza pilotażowy projekt skierowany do rzeczników prasowych i specjalistów ds. promocji urzędów miejskich i starostw. Z pomysłem wyszła Warszawska Grupa Doradców PR, która zbadała jakość informacji udzielanych dziennikarzom.

Na Mazowszu pracuje prawie 500 spcjalistów ds. promocji i rzeczników prasowych. Do do nich skierowana jest Akademia Rzecznika Prasowego. / Fot. PIXMACNa Mazowszu rusza pilotażowy projekt skierowany do rzeczników prasowych i specjalistów ds. promocji urzędów miejskich i starostw. Z pomysłem wyszła Warszawska Grupa Doradców PR, która zbadała jakość informacji udzielanych dziennikarzom.

Jak dotrzeć do rzecznika? W jaki sposób uzyskać informację z urzędu? Te pytania zadaje sobie wielu lokalnych dziennikarzy. Mimo że praca rzecznika prasowego kojarzy się im z wizerunkiem telefonu komórkowego, to dostępność do informacji na stronach internetowych i do konkretnych osób jest niewielka. Wiele urzędów, nie mówiąc o jednostkach im podległych nie ma nawet wyznaczonych osób do kontaktów z mediami.

Na pomysł sprawdzenia jakości informacji wpadła Warszawska Grupa Doradców Public Relations. "W efekcie postanowiliśmy zorganizować dla tej grupy cykl szkoleń. Mają podnieść ich kompetencje i uwrażliwić na rolę mediów lokalnych i rozwój e-pr" - mówi Agata Dutkowska - rzecznik prasowy WGD PR. Projekt pod nazwę Akademia Urzędnika Samorządowego ruszy na początku października. Pilotażowo obejmie Mazowsze.

WGD Public Relations podzieliło system szkolenia na bloki. Każdy z nich jest kierowany do konkretnej grupy pracowników jednostek samorządu terytorialnego (JST). Są to:
- Akademia Rzecznika Prasowego
- Akademia Managera Urzędu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.