Facebook Google+ Twitter

Akademia Urzędnika Samorządowego nabiera tempa!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-19 15:48

Prowadzona przez Warszawską Grupę Doradców Public Relations "Akademia Urzędnika Samorządowego" nabiera rumieńców. Akcja skierowana do dziennikarzy lokalnych i obywatelskich oraz do mieszkańców Mazowsza cieszy się sympatią nowych patronów. Dołączają do nich kolejni.

Do połowy listopada patronami instytucjonalnymi "Akademii Urzędnika Samorządowego" zostali: Związek Miast Polskich, Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”, Urząd Dzielnicy Bielany w Warszawie, Polskie Stowarzyszenie Public Relations.

Nie dziwi, że akurat bielański ratusz zainteresował się działalnością "Akademii". Od lat prowadzi on udaną politykę informacyjną, na bieżąco informując mieszkańców o nadchodzących, istotnych z ich punktu widzenia, wydarzeniach i przeprowadzając szerokie konsultacje społeczne na sporne tematy.

"Udział Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy i mój w Programie "Akademia Urzędnika Samorządowego" traktuję jako swoisty obowiązek, a także możliwość promowania naszej dzielnicy" – skomentował akces dzielnicy jej Burmistrz, Pan Rafał Miastowski. Dodał też: "Udziałem w programie chcę wyrazić poparcie dla idei poprawy w naszej dzielnicy komunikacji społecznej. Liczę także, że będziemy mogli skorzystać z doświadczenia i dzięki temu wykorzystać w naszym Urzędzie jeszcze lepsze, skuteczniejsze formy komunikowania się z mediami i mieszkańcami".

Obok Związku Miast Polskich, swój akces w programie zgłosiło również Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza "Mazovia", kierowane przez Burmistrza Milanówka, Pana Jerzego Wysockiego. Jego zdaniem trudno przecenić rolę właściwych relacji między urzędami i społecznościami lokalnymi, a także mediami. Milanówek to jedno z niewielu na Mazowszu miast stawiających tak otwarcie na politykę komunikacji społecznej. Potwierdzeniem tego jest idea powołania Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza "Mazovia".

Organizacja powstała w lipcu 2004 r. Tworzy ją siedem gmin: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna. Stowarzyszenie jest doskonałym przykładem na prawidłową komunikację między samorządami. Główną ideą jest bowiem rozwijanie współpracy instytucjonalnej i społecznej pomiędzy gminami w Polsce i poza krajem np. z gminą Lazio we Włoszech, organizacja imprez sportowych, czy rekreacji. Na razie jeszcze nieznanym elementem tej współpracy jest koordynacja budowy ścieżki rowerowej o długości ponad 207 tys. km wzdłuż istniejącej trasy po terenach Warszawskiej Kolei Dojazdowej, od Gminy Grodzisk Mazowiecki i Miasta Milanówek do Gminy Michałowice oraz od Gminy Nadarzyn, przez Brwinów i Błonie do Gminy Leszno.

Milanówek to świetny przykład na to, że urząd może doskonale pracować na rzecz mieszkańców a jednocześnie poszerzać standardowe działania o dodatkowy pakiet dzięki współpracy z sąsiednimi jednostkami samorządu terytorialnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.