Facebook Google+ Twitter

Akademia Urzędnika Samorządowego nabiera tempa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-12 13:51

Prowadzona przez Warszawską Grupę Doradców Public Relations „Akademia Urzędnika Samorządowego” nabiera rumieńców. Do instytucji, które do tej pory objęły „Akademię” patronatem, dołączają kolejne, w tym niezwykle cenny patronat instytucjonalny Urzędu Dzielnicy Bielany w Warszawie.

 / Fot. Materiały prasoweNie dziwi, że akurat bielański ratusz zainteresował się działalnością „Akademii”. Od lat prowadzi on udaną politykę informacyjną, na bieżąco informując mieszkańców o nadchodzących, istotnych z ich punktu widzenia wydarzeniach i przeprowadzając szerokie konsultacje społeczne na sporne tematy. Udział Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy i mój w Programie „Akademia Urzędnika Samorządowego” traktuję jako swoisty obowiązek, a także możliwość promowania naszej dzielnicy - skomentował akces dzielnicy jej Burmistrz - Pan Rafał Miastowski. Dodał też: Udziałem w programie chcę wyrazić poparcie dla idei poprawy w naszej dzielnicy komunikacji społecznej. Liczę także, że będziemy mogli skorzystać z doświadczenia i dzięki temu wykorzystać w naszym Urzędzie jeszcze lepsze, skuteczniejsze formy komunikowania się z mediami i mieszkańcami.

Swój akces w Programie zgłosiło również Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia, kierowane przez Burmistrza Milanówka, Pana Jerzego Wysockiego. Jego zdaniem trudno przecenić rolę właściwych relacji między urzędami i społecznościami lokalnymi, a także mediami. Milanówek to jedno z niewielu na Mazowszu miast stawiających tak otwarcie na politykę komunikacyjną. Stąd też uczestnictwo w projekcie Mazovii, która została patronem instytucjonalnym projektu.

Przeglądając witryny internetowe urzędów gmin czy starostw powiatowych często napotykamy się na sytuacje, gdy o komunikacji społecznej można mówić jedynie teoretycznie. Przykładem niech będzie Gmina Brochów, której strona jest rzadko aktualizowana a wyszukiwanie na niej mało intuicyjne. Chcąc zbadać przyczyny takiego stanu rzeczy, WGD PR postanowiła skontaktować się z urzędnikami z Brochowa, jednak nie udało się zdobyć komentarza urzędników w tej sprawie.

Czytaj więcej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.