Facebook Google+ Twitter

Akademik SGH zamieniony na biura. Jaki będzie los studentów?

Zgodnie z decyzją władz uczelni, jeden z akademików SGH, Hermes, zostanie zamieniony na biura. Jaka jest reakcja studentów? Przypominają o obietnicach niepozostawienia ich bez dachu nad głową.

W środę na skrzynkach mailowych studentów pojawiły sie informacje o cofniętych przydziałach miejsc w akademikach. Pomimo wcześniejszych deklaracji, nie udało się zorganizować miejsc w domach studenckich innych uczelni. W ten sposób pokazują swoją nieudolność studentom, których sami uczą zarządzania - napisał na warszawa@tvn.pl Michał.

Jak tłumaczy rzecznik SGH, Marcin Poznań, cofnieto przydziały ze względu na kryterium dochodowe. Miejsc w akademiku nie dostało 60 osób, których dochód przekroczył kwoty 2100 zł. Jacek Kłopotowski w "Miejskim reporteże" ocenia zaistniałą sytuację - Uczelnia najpierw sięga do kieszeni studenta, zamiast skorzystać z własnych środków.

Studenci nadal prowadzą rozmowy, mając nadzieję na pomyślne rozwiązanie sprawy. Osoby, które dostają lokum w domu studenckim często ich nie wykorzystują, zwalniając tym samym miejsce innym. Pomimo wszystko, studenci powinni sami spróbować zabezpieczyć się przed zbliżającym rokiem akademickim i poszukać mieszkania na własną rękę - dodaje rzecznik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.