Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

52793 miejsce

Akceptujemy związki dwóch kobiet, a dwóch mężczyzn nie?

Te same i porównywalne zachowania między przedstawicielami rodzaju żeńskiego i męskiego są odmiennie odbierane przez społeczeństwo. Potrafimy ganić mężczyzn za zachowanie, które bez mrugnięcia okiem akceptujemy w przypadku kobiet.

Gdy widzimy na ulicy, w kawiarni, na dyskotece czy w szkole dwie trzymające się za ręce i wymieniające całusy dziewczyny, nikt z nas nie odbiera tego jako czegoś nagannego. Nawet wręcz przeciwnie, wydaje się nam to urocze i miłe, porównywalne do siostrzanej miłości czy przyjaźni i jest społecznie akceptowalne.

Gdy w takiej sytuacji widzimy dwóch chłopców, facetów od razu przychodzą nam na myśl niewybredne epitety i odwracamy się ze wstrętem. Nawet męska przyjaźń nie może się uwolnić od intymnych podtekstów, chłopcy i mężczyźni muszą bardzo uważać, aby okazywanie sobie uczuć nie przekroczyło społecznie akceptowalnych zachowań.

Jest to o tyle dziwne, że przyjaźń dziewczyn i siostrzane uczucia są o wiele bardziej nietrwałe (mają mniejszą szansę na przetrwanie), niż przyjaźń mężczyzn czy miłość braterska, gdyż nie mogą ustrzec się od ciągłej zawiści i zazdrości.

Nie wiadomo więc dlaczego tak radykalnie różnie odnosimy się do porównywalnych zachowań różnych płci, czy wynika to z chrześcijańskiego wychowania czy służebnej kiedyś roli kobiet (a na służbę nikt nie zwracał uwagi). Czy po prostu wymagania społeczne w stosunku do mężczyzn są wyższe i uważamy, że mężczyźni powinni na każdym kroku udowadniać swoją męskość, siłę i brak jakichkolwiek uczuć?.


Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Zenon Kownacki
  • Zenon Kownacki
  • 19.01.2012 13:25

Przeglądając artykuły redaktora prowadzącego w rankingu, natrafiłem na tą perełkę. Aż dziw, że ten artykuł nie wzbudził większego zainteresowania, a to naprawdę ciekawy temat do dyskusji. W każdym bądź razie zachęcił mnie do bliższego zainteresowania się twórczością redaktora!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ej, panowie, nie czujcie się pokrzywdzeni. Takie obcałowujące się czule kobietki też są trochę śmieszne, zwłaszcza gdy dają sobie dzióbka dwie pańcie, które dużo chętniej pogryzłyby jedna drugą.
A kobieta zachowująca się z wdziękiem kierowcy ciężarówki też nie jest akceptowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mstaniul, dość trafna diagnoza i porównanie. A portków to my nie musimy ściągać mamy rozporki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mstaniul to mężczyzna ;)

Pinokio, rozumiem Twój żal, ale jesteś tutaj mocno nieobiektywna - sikanie komuś pod balkonem jest tak samo nieakceptowalne w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Jeśli ktoś przyklaskuje czemuś takiemu, to znaczy, że jest po prostu prymitywem, ale nie ma to nic wspólnego z płcią, bo cały czas przecież rozmawiamy o kwestii akceptowania pewnych zachowań przez społeczeństwo, a nie o owe zachowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to mało Wincenyt widziałeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mstaniul, chyba dałaś, dobre wyjaśnienie, po prostu pewne zachowania są chyba przypisane danej płci i dlatego nie wzbudzają spolecznego sprzeciwu. A ściąganie portków nie jest potrzebne, mamy rozporki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mstaniul

"A tak poważnie, to kwestia kultury, postrzegania roli mężczyzny itd. Aczkolwiek jakby nie patrzeć, jest to na swój sposób nieuczciwe ;)"

Wincenty

"Te same i porównywalne zachowania między przedstawicielami rodzaju żeńskiego i męskiego są odmiennie odbierane przez społeczeństwo. Potrafimy ganić mężczyzn za zachowanie, które bez mrugnięcia okiem akceptujemy w przypadku kobiet."

Te same i porównywalne zachowania między przedstawicielami rodzaju żeńskiego i męskiego są odmiennie odbierane przez społeczeństwo. Potrafimy ganić kobiety za zachowanie, które bez mrugnięcia okiem akceptujemy w przypadku mężczyzn:

pijaństwo
chamskie, wulgarne odzywki w stosunku do kobiet

Moja wrażliwość bardzo się stępiła, bo dlaczego ja mam być delikatna i subtelna, spuszczać oczka i główkę, i jeszcze się rumienić słyszcząc najbardziej wulgarne z wulgarnych słów panów załatwiających swoje potrzeby (przeróżne) pod moim balkonem. To przywilej mężczyzn ściągać portki w biały dzień. My takiego przywileju nie mamy. I Bogu dzięki. I milczeć nie mam zamiaru.

Wolę widok przytulających się do siebie panów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Iranie dwaj przyjaciele mogą na ulicy trzymać się za rękę, przytulać i całować na przywitanie - nie budzi to żadnych podejrzeń co do ich orientacji. Podobnie jest w krajach arabskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całujące się kobiety są po prostu przyjemniejsze dla oka;)

A tak poważnie, to kwestia kultury, postrzegania roli mężczyzny itd. Aczkolwiek jakby nie patrzeć, jest to na swój sposób nieuczciwe ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.04.2009 15:40

Przeciwnicy manifestacji nawet w świecie słoni szukają gejów, może niedługo lesbijek.
Takim nie ma co się dziwić :)
Poza tym na manifestacji mieli łatwiej, nie musieli zaglądać do alkowy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.