Facebook Google+ Twitter

Akcja "500 budek dla ptaszków na 500-lecie Reformacji" trwa

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-04-23 08:29

W ubiegłym tygodniu ks. Jan Byrt z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku po raz kolejny rozdał kilkadziesiąt budek lęgowych dla ptaków. Jedna z budek trafiła do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 / Fot. ks. Jan ByrtProjekt "500 budek dla ptaszków na 500-lecie Reformacji" nadal trwa. W związku z przypadającą w 2017 roku rocznicą istnienia ruchu reformacyjnego, pastor zamierza powiesić 500 budek lęgowych dla ptaków.
W ubiegłym tygodniu rozdał ich kilkadziesiąt.

Wykonano je z desek otrzymanych od właściciela tartaku z Wisły Malinki, a zdobieniem ich zajęły się miejscowe dzieci wspólnie z rodzicami. Ksiądz Jan Byrt również nie próżnował. Jedna z budek trafiła do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

- Lasy w Beskidach są ogromnie przetrzebione. Intensywne opady śniegu połamały wiele drzew, a miejsca gniazdowania zostały poniszczone - powiedział ks. Jan Byrt w rozmowie z W24. - Dbajmy o to co Bóg nam powierzył. Chrońmy i wspomagajmy lasy, zwierzęta i ptaki w całej Polsce, a one się nam odwdzięczą - dodał duchowny.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Małe ptaszki przypominają nam o Bożej trosce o nas:
Mateusz 6:(25) Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się o życie swoje, co będziecie jedli albo co będziecie pili, ani o ciało swoje, czym się przyodziewać będziecie. Czyż życie nie jest czymś więcej niż pokarm, a ciało niż odzienie? (26) Spójrzcie na ptaki niebieskie, że nie sieją ani żną, ani zbierają do gumien, a Ojciec wasz niebieski żywi je; czyż wy nie jesteście daleko zacniejsi niż one?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.