Facebook Google+ Twitter

Akcja Amnesty International w ten weekend. Napisz list w obronie kobiet

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-12-07 08:21

W najbliższy weekend Trójmiasto dołączy do akcji Amnesty International - Maratonu Pisania Listów. Impreza odbywa się od ośmiu lat, zawsze około 10 grudnia - Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

- W imieniu trójmiejskiej grupy lokalnej Amnesty International zapraszam wszystkich chętnych na Maraton Pisania Listów, który na UG organizowany jest przy współpracy Parlamentu Studentów UG - mówi Beata Czechowska - Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego. - W tym roku akcja odbywa się pod hasłem pisania listów w szczególności na rzecz kobiet broniących praw człowieka, prześladowanych za poglądy polityczne, doświadczających różnych form przemocy. Wszystkie napisane podczas Maratonu listy wyślemy do decydentów politycznych, bo to od nich zależy los osób, za którymi się wstawiamy.

Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka znaczków pocztowych, które umożliwią organizatorom wysyłkę. O tym, że do akcji warto się przyłączyć, bo przynosi rezultaty, organizatorzy przekonali się w poprzednich latach.

- W zeszłym roku w Polsce udało nam się napisać blisko 22 tysięcy listów, a prawie 115 tysięcy na świecie. W stosunku do sześciu z dwudziestu jeden osób, na rzecz których pisaliśmy, spełniono wszystkie postulaty Amnesty International - wyjaśnia Beata Czechowska - Derkacz. - W dwóch kolejnych przypadkach dostaliśmy informację, że sytuacja prześladowanych uległa poprawie.
W Gdańsku listy będą pisane w Dworze Artusa (sobota w godz. 12 - 24, niedziela w godz. 8 - 12) oraz w Bałtyckim Kampusie Oliwa, w Sali Parlamentu Studentów UG, przy ul. Wita Stwosza 58 (sobota w godz. 12 - 22, niedziela w godz. 8 - 12).

Mieszkańcy Gdyni mogą dołączyć do Maratonu w Galerii Debiut Orłowie w sobotę w godz. 12 - 22.
Magda Popek
K.C.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.