Facebook Google+ Twitter

Akcja charytatywna - ,,Wózek dla Paulinki Szafirskiej"

,,Nawet skromna pomoc jest lepsza od wielkiego współczucia" - Władysław Lorenc. Czy te słowa potrafią przekonać do pomocy?

Plakat - Wózek dla Paulinki Szafirskiej / Fot. Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni/JagodaStowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni Oddział Stalowa Wola zwraca się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na zakup wózka inwalidzkiego dla swojej podopiecznej Paulinki Szafirskiej. Wózek, który posiada dziewczynka jest dla niej za mały, ponieważ ma już 6 lat. Z małej Paulinki wyrosła panienka, która zwyczajnie nie mieści się już w dziecięcym modelu wózka. Pilnie potrzebuje większego, który spełniałby wszystkie funkcje niezbędne dla chorej dziewczynki.
Paulinka Szafirska urodziła się 16 grudnia 1999 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Obecnie mieszka w Przemyślu razem z mamą, która samotnie wychowuje niepełnosprawną córkę.

Paulinka Szafirska - podopieczna Stowarzyszenia Niepełnosprawni Sprawni / Fot. Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni/Jagoda

Diagnoza jaką postawili lekarze była okrutna: Wada ośrodkowego układu nerwowego, upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim i padaczka z ciągłymi napadami - lekoodporna... Dziewczynka bez pomocy i całodobowej opieki swojej mamy nie może funkcjonować. Mama stara się zapewnić Paulince godne życie, ale wbrew powszechnym opiniom nie jest to wcale takie proste. Kasia nie może podjąć pracy, ponieważ Paulinka potrzebuje stałej opieki osoby dorosłej, jest zupełnie niesamodzielna.

Paulinka Szafirska - podopiecznma Stowarzyszenia Niepełnosprawni Sprawni / Fot. Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni/Jagoda

Mimo swojej choroby Paulinka jest pełna życia i zawsze uśmiechnięta. Systematycznie uczęszcza na zajęcia prowadzone terapią aktywności M.Ch. Knill oraz metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne do Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Przemyślu.

Obecnie Kasia, mama Paulinki stanęła przed kolejną barierą, której bez pomocy ludzi dobrej woli nie jest w stanie pokonać. Paulinka potrzebuje pilnie wózka, bez którego nie może normalnie funkcjonować. Wózek, który spełniałby wymogi dla chorego dziecka kosztuje 9 tys. złotych. NFZ dofinansowało zakup wózka kwotą 1 800 złotych, ale to kropla w morzu. Do zakupu wózka brakuje 7 200 złotych. Na pomoc z PFRON nie ma co liczyć, bo czas oczekiwania na pomoc jest abstrakcyjny - najbliższy termin uzyskania pomocy z PFRON to 2015 rok! A do tego czasu co?

Zwracam się do wszystkich z apelem o pomoc w zebraniu środków na zakup wózka dla Paulinki Szafirskiej. 7 200 złotych to duża kwota, ale jak mówi przysłowie ,,Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka".

W imieniu Kasi, mamy Paulinki i swoim proszę wszystkich o pomoc, Odmówmy sobie paczki papierosów, jednego piwa czy ciastka, bez którego możemy przeżyć i przekażmy te pieniądze na pomoc dla Paulinki.

Wpłaty można dokonać na subkonto:Więcej na stronie

Można również pomóc wykupując cegiełkę - łabędzia origami. Osoby zainteresowane proszę o kontakt
tel. 690 121 573
e-mail: stowarzyszenie.n.sprawni.st_wola@poczta.fm

Łabędzie origami duży - 22 cm mały - 18 cm / Fot. Jagoda Palińska


Dokumentacja choroby dostępna pod adresem e-mail: stowarzyszenie.n.sprawni.st_wola@poczta.fmWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na dzień 07.12.2013 stan subkonta - 2 900 złotych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stan subkonta na dzień 16.11.2013 r. - 270 złotych. Pomalu, ale przybywa. W tym tygodniu na konto wpłynie pierwsza wpłata z Cegiełek - Łabędzi, które sprzedają sie całkiem dobrze, zawsze to jakaś pamiątka uczestnictwa w akcji charytatywnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.