Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4796 miejsce

Akcja "Czy wiesz co nosisz". XXI wiek czy średniowiecze?

Ostatnio na tablicach ogłoszeń i drzwiach wielu kościołów, a nawet księgarń w Polsce, pojawiły się plakaty informujące o zakazanych dla katolików znakach. Niektóre budzą zdumienie.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Elżbieta Szczerkowska
Fot. Elżbieta Szczerkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Tu go umieścili na liście i napisali, że istnieje "schrystianizowana" forma tego krzyża, z przedłużonym dolnym ramieniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jak zwykle
  • Jak zwykle
  • 20.08.2012 23:02

Halo kto to pisał? krzyż celtycki jest uznawany przez Kościół Katolicki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też myślę podobnie, że symbole mają takie znaczenie, jakie im nadamy. Jeśli uważamy, że są pozytywne, to tak będą na nas oddziaływać, pomijając te zdecydowanie skrajnie negatywne. Też mi nie przeszkadza np noszenie różnych symboli, wywodzących się z odrębnych kultur, czy religii. Dodam, że też wierzę w moc Pierścienia Atlantów,bo od kilku osób już słyszałam właśnie o wypadkach samochodowych, w których auto było w fatalnym stanie, a człowiek odniósł tylko lekkie obrażania. Ja mam miedziany pierścień z pracowni pana Ciszaka. Licząc jeszcze poprzedni pierścień,to w sumie noszę go od ok.10 lat. Zauważyłam ostatnio w internecie swoistą nagonkę na pana Ciszaka, któremu zarzucają wręcz oszustwo. Zastanawiam się, czy nie jest to jeden z elementów walki tej katolickiej grupy z Pierścieniem Atlantów, bo ogólnie wszystkim wiadomo, że te cieszą się największym powodzeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@gra K... tak, piszesz o symbolach pozytywnych, pozytywnie wpływających na psychikę.
Myślę , że takie nikomu nie szkodzą, tak jak medaliki Anioła Stóża, czy św. Krzysztofa itp. jak i Dłoni czy Oka i inne
zrozumiałemu potępieniu
podlegają negatywne symbole, satanistyczne lub uznane za negatywne, jak te zaprzeczające czemuś, siejące złe , negatywne odczucia czyli wpływające negatywnie na psychikę....
dlatego jak słusznie zauważyłaś, czy to bransoletki z elementów marki Pandora, Camila. czy to afrykańskie ozdoby, czy arabskie, czy indyjskie, japońskie, są ozdobami - wytworem kultury i tak je traktuję. Mogę nosić Tao wisiorek, jak Hamsy, jak słonia, czy też wieżę Eifla. Miałam kiedyś taką bransoletkę, nastolatką będęc, do której doczepiało się takie różne miniaturki, różnych symboli. Na jednym łańcuszku wisiał obok siebie koptyjski Krzyż, wieża Eifla, gwiazda Dawida, delfin, podkowa, hamsa, kotwica, serduszko , uśmiechnięte słońce, i jeszcze jakieś... już ..nie pamiętam...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2012 12:00

A dlaczego nie obwiesić się? Jeśli ktoś potrafi robić to ze smakiem i artystycznym polotem, i umie to nosić, to dlaczego nie? A co za różnica, co nosi: krzyżyk, medalik ying-yang, biżuterię pandory, czy ciężki medalion ze św. Jerzym bądź Krzysztofem?
A jeśli w to wierzy, to przecież go wzmacnia psychicznie, pomaga w życiu, a nawet wpływa na procesy ozdrowieńcze.
Psychika ma ogromną siłę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

no. właśnie... chrześcijanin. w Anioła Stróża i św. Antoniego, M.B. Nieustającej Pomocy... a
albo w Pierścień Atlantów... a najpewniej to obwieścić się wszystkim... hihihi. tak jednemu świeczkę a drugiemu ogarek..;))) bez wiary w "coś" lub "nicoś", człowiekowi bardzo źle się żyje ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2012 10:38

Też się śmiałam, aż nie otrzymałam pierścienia Atlantów. Ot, taki sobie lekko złośliwy prezent dla niereformowalnej sceptyczki, więc uszczypliwie, acz ze śmiechem zauważyłam, że ani piękny ani drogocenny, bo tylko srebrny. Gdyby był złoty, to - no, no, miałby wartość wymierną, gdyż jest dość gruby.
- Ponoś, sprawdź.
No i noszę go już bodaj 17 lat, przyzwyczaiłam się jak do obrączki i wiecie co? Wierzę.
Ale średniowiecze, prawda?

Ale tylko 4 razy zdarzyło mi się zapomnieć i właśnie wtedy przyszło mi uczestniczyć w drogowych wypadkach, które mogły skończyć się dla mnie tragicznie:
1. wgniecenie blachy drzwi po mojej stronie przez gościa, któremu najwidoczniej mocno się spieszyło i już na czerwonym pokonywał skrzyżowanie skręcając w prawo. Nie wyrobi i przejechał się po moich drzwiach.
2. stłuczka spowodowana przez włączającego się do ruchu drogowego z mojej strony pasażera;
3. ciężarowy samochód cofając się mało mnie nie zgniótł; nie słyszał klaksonu i we wstecznym nie widział mnie, a ja już nie miałam miejsca na cofnięcie się. Dopiero krzyki ludzi powstrzymały go. Nie mniej jego paka zdążyła wgnieść moją przednią szybę;
4. autobus, którym jechałam, zderzył się z autem ciężarowym i byłam jedną z nielicznych, która nie poniosła żadnych obrażeń.
Od tego czasu nie opuszczam domu bez pierścienia Atlantów.
I nie obchodzą mnie złośliwe uwagi sceptyków.
Kiedyś ja również nim byłam...

Podobno ma też i negatywny wpływ (tak głosi Kościół), lecz nie interesuję tym, gdyż człowiek sam przyciąga dobrą lub złą energię.
To też mnie śmieszy, ale...-;)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też zajrzałem na tę stronę i poczytałem parę artykułów o "zagrożeniach" z listy. Sądząc po wymowie tego wszystkiego jedynym normalnym człowiekiem jest ktoś opierający się wyłącznie na naukach księdza, a na resztę wiedzy całkowicie odporny. - Z czego wynika, że większość populacji światowej "jest be".

Komentarz został ukrytyrozwiń

-> do Grzegorz Wink , napisałam w cudzysłowie., to chyba coś znaczy, a konkretnie... że niby działa pozytywnie.. chyba nie przypuszcza Pan, że jestem przekonana o działaniu tych znaków... jeśli tak to oświadczam, że absolutnie nie jestem. Uważam je tylko jako jakiś element człowieczej twórczości a więc i kultury...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do BARBARA Romer Kukulska - z Pani komentarza zrozumiałem, że poza drzewkiem szczęścia te przedmioty naprawdę działają negatywnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.