Facebook Google+ Twitter

Akcja „Droga do Euro 2012”. Fotografuj! Nagrywaj!

W niedzielę, o północy, zakończyliśmy przyjmowanie zdjęć i nagrań wideo premiowanych udziałem w konkursie "Droga do Euro 2012" . Nasza akcja obejmująca dokumentowanie tego, co zrobiliśmy od 18 kwietnia 2007 r., od dnia gdy wiadomo, że z Ukrainą organizujemy mistrzostwa Europy w piłce nożnej jednak się nie kończy. Prowadzimy ją z dziennikiem "Polska" oraz serwisami www.polskatimes.pl i www.naszemiasto.pl.

 / Fot. Dawid SobolewskiMinister Mirosław Drzewiecki w czwartkowym wywiadzie dla "Polski" odpowiadając na pytanie: - Czy nie porywamy się na imprezę, która nas przerasta? powiedział: - Gdybyśmy myśleli w ten sposób, nigdy niczego byśmy nie osiągnęli. Nie dogonimy w ciągu kilku lat najbogatszych krajów świata, ale dostaliśmy impuls do tego, by przyspieszyć nadrabianie zaległości. Mamy szansę, to ją wykorzystajmy. Damy radę, jestem o tym przekonany. Oceny UEFA są bardzo dla Polski pozytywne. I wszystkie zobowiązania realizujemy zgodnie z planem.

Pokażmy jak naprawdę budują się stadiony, jak wyglądają drogi, dworce, hotele, restauracje, toalety, komunikacja, skwery, parki, itd. Co mamy jeszcze do zrobienia? Tu m.in. podpowiadamy co można fotografować? Za 3 lata przyjadą do Polski kibice, dziennikarze, piłkarze, a taka impreza to okazja do promocji miast i regionów. Pamiętajmy, że nie tylko Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawa i Śląsk (decyzja UEFA gdzie zostaną rozegrane spotkania wciąż przed nami, dopiero w połowie maja) mogą spodziewać się gości. Drużyny narodowe wybiorą na bazy mniejsze miejscowości– tam też przyjadą kibice i turyści.

Drodzy czytelnicy i internauci fotografujcie, nie ograniczamy Waszej pomysłowości w dokumentowaniu „drogi do Euro 2012”.

Akcja, ale i konkurs?
 / Fot. Narodowe Centrum SportuRedakcje regionalne dziennika „Polska” wybiorą najciekawsze zdjęcia i opublikują je w swoich wydaniach. Materiały można wysyłać od 18.04 godz. 8.00 do 19 kwietnia do godz. 23.59. Będziemy je zamieszczać na stronach www. Nagrodzimy najciekawsze zdjęcia oraz przyznamy nagrodę za materiał audio-wideo. Głosowanie będzie dwustopniowe, redakcje wybiorą po jednym kandydacie do nagrody, a specjalnie powołane jury z tego grona wybierze laureatów dwóch nagród głównych.

Nagroda główna za najlepsze zdjęcia to weekend dla dwóch osób w pięciogwiazdkowym hotelu Sympozjum w Krakowie, w tym m.in. śniadania w formie bufetu, elegancka kolacja ze skróconej karty w restauracji, a także zabiegi w Kryształowym SPA, sauny, basen, jacuzzi. W ramach nagrody przewidziane jest zwiedzanie Krakowa z obsługą przewodnika. Nagrodę można zrealizować do końca 2009 roku.
Nagroda za najlepszy materiał audio-wideo to bon o wartości 700 zł do wykorzystania z oferty internetowego biura podróży Fly.pl (do wyboru wycieczka na kwotę lub wycieczka o wartości wyższej niż 700 zł – różnicę trzeba dopłacić). Nagrodę także można zrealizować do 31 grudnia 2009 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Mistrzostwa na Ukrainie wywołują we mnie bardzo mieszane uczucia. Władze pozyskują i wydają wiele środków na budowę stadionów, może też na drogi i hotele, ale nie robią nic, aby pomóc tym, którzy dzisiaj żyją w slumsach, w totalnej biedzie.

Polecam zdjęcia z wiosek romskich na Zakarpaciu, w rejonie graniczącym z Unią Europejską:

Wioska Barkasowo: http://bsm.org.pl/index.php?D=mod&mod=Galeria&a=2&b=22
Film: Ulica Lenina w Barkasowo: http://bsm.org.pl/index.php?D=119

Takich wiosek jest na Zakarpaciu około 80. W okresie przygotowań do Euro2012 nie było widać działań władz Ukrainy na rzecz poprawy warunków życia Romów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się..ale i tak nie dałam za wygraną..drogę do Euro 2012 w Warszawie pokazałam

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciężkie jest życie dziennikarza obywatelskiego ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie również nie chciano wpuścić na Stadion Śląski tłumacząc, że trzeba się umówić. W środę więc wysłałem trzy maile do kilku osób rządzących Śląskim, jednak żadna nie raczyła odpisać. Dodam, że trzy razy byłem pod bramą ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Legitka była na końcu..wcześniej były inne próby:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

to trza było powiedziec ze jestes turystą ;p heh, wieksze względy mają turyści niż prasa ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie i legitymacja Wiadomości 24.pl nie pomogła. Zakaz fotografowania- zwłaszcza dla prasy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i co, chciałem zrobić materiał ale nie wpuszczono mnie na obiekt, na stwierdzenie ze jestem dziennikarzem obywatelskim poproszono mnie o jakis dokument, który po potwierdzi. a że nie dostałem jeszcze legitymacji z link to nie mogłem tego udowodnić. Straciłem tylko czas, nerwy i ochotę aby zrobić ten materiał ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.