Facebook Google+ Twitter

Akcja ewangelizacyjna "Róża dla Jezusa Miłosiernego" w Krakowie

W sobotę 14 kwietnia 2012 r. przy Kościele św. Wojciecha o godz. 14.30, na Rynku Głównym w Krakowie, po wspólnej modlitwie odbędzie się akcja ewangelizacyjna.

Plakat: "Róża dla Jezusa Miłosiernego" / Fot. plakatOrganizatorzy będą rozdawać ludziom róże z przypiętym cytatem z Dzienniczka św. s. Faustyny, mówiącym o możliwości dostąpienia wielu łask w Święto Miłosierdzia przystępującym do Komunii Świętej. Jak informuje diecezja.pl Święto Bożego Miłosierdzie w krakowskich Łagiewnikach, corocznie odbywa się uroczyście.

Sanktuarium mieści się w obiekcie klasztornym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, który powstał w 1891 roku jako fundacja księcia A. Lubomirskiego.

Trumna św. Siostry Marii Faustyny Kowalskiej / Fot. Higroskopijny/własność publicznaPrzez 13 lat w tym właśnie zgromadzeniu, żyła i zmarła (1905-1938) siostra Maria Faustyna Kowalska, przez którą Jezus Chrystus przekazał światu i Kościołowi orędzie o Bożym miłosierdziu - czytamy na stronie internetowej miłosierdzie milosierdzie.pl.

Rrozwój kultu Miłosierdzia Bożego nastąpił po beatyfikacji Siostry Faustyny (18 kwietnia 1993) i jej kanonizacji (30 kwietnia 2000).

Przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powstało -Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum" do którego zgłaszali się pierwsi wolonariusze- osoby nie tylko z kręgu kapłanów, czy sióstr zakonnych, ale także osoby świeckie.


Rozwój kultu wzrósł także dzięki pielgrzymkom Ojca Świętego Jana Pawła II do Łagiewnik. Jego pierwszy przyjazd do Łagiewnik w 1997 roku zaowocował rozbudowę sanktuarium, m.in. wzniesieniem nowego kościoła-bazyliki, którą 17 sierpnia 2002 roku konsekrował.

To właśnie w Stolicy Bożego Miłosierdzia, jakimi stały się krakowskie Łagiewniki, papież Jan Paweł II zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu.

Więcej informacji na:milosierdzie.krakow.oaza.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.