Facebook Google+ Twitter

Akcja harcerzy: "Nasze barwy - barwy flagi"

Harcerze z 12. WDH Szubrawcy (woj. łódzkie) rozmawiali z uczniami z klas 0-III ze szkoły w Pruszkowie i Dobrej o najpiękniejszych barwach ojczyzny.

Podczas zajęć o barwach flagi. / Fot. Liliana KoseckaBarwy Flaga? - chwila zastanowienia Kasi. / Fot. Liliana Kosecka„Nasze barwy narodowe – biel i czerwień stanowią nie tylko oznakę wyróżniającą Polskę wśród innych narodów, ale nade wszystko są symbolem wolnego i niepodległego państwa polskiego. Biel i czerwień od wieków są nierozerwalnie związane z dziejami ojczyzny. Od najdawniejszych czasów symbolem polskich władców i oddziałów wojskowych były chorągwie z białym orłem na czerwonym tle. Barwy biel i czerwień towarzyszyły słusznym protestom Polaków w drodze ku wolności, suwerenności i demokracji.”

Uczniowie ze szkoły w Pruszkowie razem z harcerzami i gościem z 32. BL w Łasku. / Fot. Liliana KoseckaUczniowie ze szkoły w Dobrej z harcerzami i kapitanem Turawskim z JW w Łasku. / Fot. Liliana KoseckaHarcerze chcieliby, aby polskie flagi zdobiły (szczególnie 2 maja) domy, place, ulice w całej Polsce i pozwoliły poczuć dumę z dokonań przodków. Aby zrealizować powyższą potrzebę w dniu 24 i 25 kwietnia 2007 r, w szkołach filialnych w Pruszkowie i Dobrej (gm. Sędziejowice) harcerze z 12. WDH Szubrawcy z Marzenia przeprowadzili zajęcia na temat ojczyzny i polskich barw narodowych. Uczniowie klas 0-III zastanawiali się czym jest dla nich ojczyzna, rozmawiali jaka jest flaga naszego kraju i dlaczego jest ważna dla każdego mieszkańca Polski oraz czym jest Święto Flagi. Uczniowie w Pruszkowie uczestniczyli w konkursie na najładniejszą flagę wykonaną samodzielnie, a uczniowie w Dobrej wspólnie wykleili 11-metrową flagę Polski.

Podczas warsztatu z harcerzami. / Fot. Liliana KoseckaPodczas zajęć warsztatowych. / Fot. Liliana KoseckaDziałania harcerzy realizowane w ramach wojewódzkiego programu „Nasze barwy – barwy flagi”, zostały uwieńczone spotkaniem z kapitanem Truskowskim z 32. Bazy Lotniczej w Łasku. Gość w ramach ogólnopolskiego programu „Zawsze z biało-czerwoną” opowiedział o polskich symbolach narodowych i zwrócił uwagę jak ważna jest flaga dla żołnierza.

Celem spotkań harcerzy z żołnierzem oraz uczniami z Pruszkowa i Dobrej było przypomnienie, że w dniu 2 maja jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, że dzień ten ma przypominać trudne dzieje naszej ojczyzny i że tego dnia w oknach wszystkich mieszkań powinny zawisnąć flagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczowo i przejrzyście. Wiadomo kto dla kogo i o czym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to miło, że młodzi ludzie swoim rówieśnikom mówią o tym co polskie... Oby więcej takich przykładów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.