Facebook Google+ Twitter

Akcja "Harry Potter dla Wszystkich" nadal trwa! Podpisz się!

Polscy potteromaniacy chcą szybszej premiery ostatniego tomu Harry`ego Pottera. Jesteś potteromaniakiem? Nie czekaj, podpisz petycję!

Okładka 7 tomu Fani Harry`ego Pottera nie chcą dłużej czekać, dlatego serwis www.hpnews.pl postanowił zorganizować "wielką" akcję, która ma przekonać angielskie wydawnictwa. - Jak na razie efektów naszej ciężkiej pracy nie widać - komentuje Grzesiek, który wpadł na pomysł Szmaragdowej Rewolucji II - tak została nazwana akcja przez media, ponieważ jest to kolejne starcie z wydawnictwami.

Serwis HpNews zorganizował akcję na początku listopada, potem przyłączyły się do niej największe serwisy potteromaniackie w kraju, m.in. Auror.pl, Hogsmeade//www.hp.imro.pl, Strefa Fanów Pottera// www.sfp.ilife.pl.

Akcja "Harry Potter dla Wszystkich" ma przyspieszyć polską premierę powieści J.K. Rowling pt. "Harry Potter and Deathly Halows". Wystarczy, że tłumacz otrzyma kopię rękopisu książki, by publikacja została przyspieszona o kilka miesięcy. Przy ostatniej premierze książki, która miała miejsce w styczniu 2006 r. tłumaczenie trwało 13 miesięcy! Tymczasem większość czytelników poznała już wszystkie szczegóły 6 części. A to odbiera przyjemność czytania.

- Temu chcemy właśnie zapobiec - dodaje organizator akcji. - Nieudolne tłumaczenia książki obiegło internet, a ci co nie chcieli dowiadywać się o faktach musieliby chyba nie włączać komputera. Oczekiwanie w Polsce na książkę trwało i trwało...

Przetłumaczona petycja wraz z zebranymi podpisami zostanie wysłana do angielskich wydawnictw.

Poparcie mediów i wydawnictwa


Petycję "Harry Potter dla Wszystkich" opisały niektóre media, m.in. Wirtualna Polska, Interia i Gazeta Wyborcza. Organizatorzy uzyskali poparcie wydawnictwa, które zajmuje się Harrym Potterem, czyli Media Rodzina.

Poszukujemy sponsorów!


Akcja "Harry Potter dla Wszystkich" potrzebuje wsparcia materialnego. Sponsorzy mogą otrzymać reklamę na plakatach, ulotkach, stronach internetowych wspierających akcję.

Podpisz się pod petycją - www.petycje.pl/1859

Więcej informacji na stronach:
www.hpnews.pl oraz www.hp.imro.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Propecia price
  • Propecia price
  • 15.03.2012 03:32

uagfyxjbepnptdj35, <a href="http://poorchildfilms.net/">Propecia price</a>, mywDcUy, [url=http://poorchildfilms.net/]Borough buy propecia comments e-mail name comment [b][/b] - [i][/i] - [u][/u]- [quote][/url], gWmSkwH, http://poorchildfilms.net/ Propecia review, NullEtn.

Komentarz został ukrytyrozwiń

czytałem w oryginale, a z jego dostępnością nie ma problemu. co innego, że już wyrosłem chyba ;-/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z internetu ściągnałem sobie tłumaczenie 6 części HP i przeczytałem zaledwie dwa - trzy rozdziały - czytanie książki na komputerze jest dla mnie bardzo męczące, dlatego czekam na 7 tom, który przetłumaczy Polkowski..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram armię Świstaka. Ich tłumaczenie nie jest może nieudolne, ale zawsze wolę przeczytać książkę trzymając publikację tworzoną przez Rowling w rękach, niż czytać w internecie... lub zajmować się drukowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanowczo prostestuję przeciwko określeniu ogólnemu "nieudolne tłumaczenia". Te opierające sie na translatorach były rzeczywiście tragiczne, ale znam co najmniej jeden pozytywny wyjątek od smutnej reguły. Tłumaczenie Armii Świstaka, grupy zapaleńców potterowych, było nie tylko szybsze, ale też, ośmielę się stwierdzić, że lepsze od tłumaczenia oficjalnego. Świstaki,d la przykładu, w przeciwieństwie do pana Polkowskiego znają idiomy angielskie.
Dla zainteresowanych - tom siódmy również zostanie przetłumaczony przez Armię. Jako że liczy ona około 14 tłumaczy (oraz Świstaka, który pilnuje, by każdy rodział nie był napisany innym stylem), tlumaczenie powstaje w ciągu kilku tygodni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.