Facebook Google+ Twitter

Akcja krwiodawstwa na Śląsku

Oddając swoją krew ratujesz życie! Trwa akcja oddawania krwi na Śląsku. W zamian - satysfakcja i nagrody.

fot. Damian KlamkaNiemal cztery miesiące potrwa jeszcze akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Okręgową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK. Patronat nad akcją objął wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski. Akcja ma zapewnić wystarczającą ilość krwi dla śląskich placówek medycznych. Latem o to najtrudniej - zdarza się dużo wypadków, a honorowi krwiodawcy oddają mniej „płynu życia”.


– Pierwszy raz oddałam krew w ubiegłym roku, tak z potrzeby serca - mówi Katarzyna, studentka Uniwersytetu Śląskiego. – Zyskałam też kilku nowych znajomych, gdy przyniosłam do akademika czekolady, którym sama nie dałam rady – dodaje z uśmiechem.
Organizatorzy dla każdego dawcy przygotowali poczęstunek, który ma uzupełnić ubytki w organizmie i doprowadzić do szybkiej regeneracji w krwioobiegu. Każdy, kto odda krew, otrzyma czekolady oraz kawę.

Akcja rozpoczęła się 1 marca i jest przeprowadzana w dwóch grupach wiekowych: od 18 do 20 lat, pod hasłem: „Oddając własną krew – zdajemy egzamin dojrzałości” oraz od 21 do 65 lat, pod hasłem: „Więcej krwi – mniej łez”. Wśród wszystkich uczestników organizatorzy rozlosują nagrody. Regulamin jest dostępny na ulotkach oraz na stronie: www.rckik-katowice.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.