Facebook Google+ Twitter

Akcja krwiodawstwa w Jastrzębiu-Zdroju

W piątek 11 lutego w Zespole Szkół nr 5 Im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa. Zebrano ponad 25 litrów krwi.

Akcja HDK / Fot. Piotr StafinW piątek w Zespole Szkół nr 5 Im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa. Jak zawsze akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pełnoletnich uczniów i pracowników szkoły. Krew oddawali również mieszkańcy miasta i okolicznych szkół średnich. 57. dawców oddało łącznie ponad 25 litrów krwi.

W trakcie trwania akcji krwiodawstwa szkolne koło PCK przeprowadziło zbiórkę czekolad dla dzieci z domu dziecka. Udało się tą drogą pozyskać 70 czekolad, które zostaną przekazane w najbliższym czasie.Czekolady zebrane podczas akcji HDK / Fot. Piotr Stafin

Akcję prowadził zespół wyjazdowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Jak się dowiedzieliśmy, kolejna akcja HDK w Zespole Szkół nr 5 w Jastrzębiu Zdroju odbędzie się 28 kwietnia bieżącego roku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie bardzo rozumiem kciuki w dół przy wypowiedzi p. Doroty. Jeżeli uważasz że nie ma raji że to jest bzderta, głupota czy strata czasu. Napisz o tym. A może jednak ten pseudo dar jest zagrożeniem dla dawcy?
Moim zdaniem cel jest naprawdę czczytny sam również jestem dawcą i nadal będę. Czy w tym kraju ludzie są już tak wynaturzeni że wszędzie widzą tylko kasę? Może można zrobić coś jeszcze bezinteresownie?
Jeżeli nie masz odwagi posprzątać po swoim psie gdy narobi na chodnik, bo przezież za to ci nie płacą, To może chociaż oddasz dwie szklanki krwi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cel bardzo szczytny, co dziesiąta osoba przebywająca na oddziale szpitalnym czeka na ten dar. Dar życia jakże cenny. Oby jak najwięcej znalazło się ludzi z sercem, co nie wahają się dzielić tą płynna tkanką życia, z potrzebującymi. Krwi nie wyprodukowało żadne laboratorium, może ją ofiarować człowiekowi drugi człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.