Facebook Google+ Twitter

Akcja PiS mało popularna. Czy Polacy chcą żyć w IV RP?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-27 11:54

Od kilku tygodni PiS prowadzi w mediach kampanię „Bliżej ludzi”, która ma promować lansowaną przez to ugrupowanie budowę IV Rzeczypospolitej. Jak się jednak okazuje, nie ma wielu zwolenników tej koncepcji.

Billboardy PiS nie wiele dały. Fot. Magdalena Tobik Na stronie internetowej lansowanej przez PiS można wyrazić swoje poparcie dla „budowy IV Rzeczypospolitej - państwa w służbie obywatelom.” Jednak mimo intensywnej kampanii medialnej, od początku sierpnia swój podpis złożyły tam zaledwie 1353 osoby.

Mimo że billboardy przekonujące do IV RP wiszą w wielu miastach, a spoty reklamowe pojawiają się w telewizji, akcja nie cieszy się dużym poparciem społeczeństwa.

– Może to wynikać z faktu, że Polaków nie do końca przekonuje nowa władza. Z jednej strony plakaty przedstawiające szczęśliwych ludzi, a z drugiej te same codzienne problemy. Część społeczeństwa mogła zwyczajnie zawieść się na PiS i teraz już nie jest taka pewna, czy chce żyć w IV RP – uważa prof. Kazimierz Kik, politolog. – Należy zaznaczyć, że podpisy są zbierane tylko za pośrednictwem internetu, ale z drugiej strony część z nich złożyli pewnie krewni i znajomi działaczy PiS – dodaje.

Poseł Tadeusz Cymański z PiS nie zgadza się jednak z tą opinią i wierzy w powodzenie akcji. – Nie zmuszamy ludzi, by nas poparli. Czynią to z własnej woli. Poza tym okres wakacyjny dopiero się kończy. Ludzie wrócą do domów z plaży i za miesiąc zweryfikujemy poparcie – przekonuje.

MK (APP)

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ważne wydarzenie historyczne? Po raz pierwszy Polska rządzą bracia bliźniacy :))) Postawni i przystojni, prawdziwi mężowie stanu, pieszczotliwie zwani za naszą zachodnia granica ,,kartoflami"

Komentarz został ukrytyrozwiń

a mnie denerwuje w tej kampanii, że PiS rości sobie prawo do tworzenia historii. Z tego czego nauczyłam się w szkole, kolejne "numerki" Rzeczpospolitej uzasadnione były ważnymi wydarzeniami historycznymi. A teraz? Jakie ważne wydarzenie miało miejsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Herrkozz - mam nadzieje, ze juz niedlugo :) Co do wypowiedzi emer54, to przytocze fajny tekst powiedziany w 3-jce przez jakiegos sympatycznego Pana "Nawet najlepszy kapitanie nie doplynie do portu, gdy na pokladzie bedzie sabotazysta" ... Rozumiem, ze ludzie maja problemy, ale bez wielkich zmian one szybko nie znikna, dlatego inaczej patrze na ta kwestie. Wszyscy chcemy zmian, ale nie zmieniajac nic - nie da sie tego osiagnac. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej mnie śmieszy, giedy głos zabierają politolodzy jawnie popierający jedną ze stron, np. Kik kochający lewicę w każdej postaci, czy ten brodacz związany z Platformą. Kiedy nadejdą czasy wypowiedzi PRAWDZIWYCH politologów w mediach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zgadzam się z prof. Kik. Nie o podpisy tu chodzi, ale o utrwalanie pewnej wizji. Reklamówki te są skierowane przede wszystkim do ludzi młodych, mniej ufnych PiS-owi. Nie można mierzyć popularności kampanii bliżej ludzi wpisami na stronie. Trzeba sprawdzić, jak odnoszą się do niej ludzie tam, gdzie dociera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

emer54
Mnie nie przekonują słowa, lecz czyny, a z tymi nie jest dobrze. Nie wierzę, że ludzi interesuje, kto był, czy jest jakimś agentem, kto jakim kombatantem był i z jakiej partii się wywodzi, ale to,czy następnego dnia będą mieli co do gara włożyć. Zwłaszcza, że wszystkie dzieci poczęte muszą się urodzić, kobiety nie powinny realizować się zawodowo, tylko domowo, pensje niższe niż w jakimkolwiek cywilizowanym kraju, bezrobocie i brak perspektyw dla młodego pokolenia... Co to znaczy "Bliżej ludzi"? A może chodzi o zwiększenie wszelkiej kontroli, cenzury itp.?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.08.2006 12:12

Bo czasy propagandy dawno minęły i ludziom takie akcje latają koło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.