Facebook Google+ Twitter

Akcja „Profesor wnuczek” w Białymstoku

Dwie białostockie szkoły społeczne włączyły się w ogólnopolską akcję edukacyjną „Profesor wnuczek”. To bezpłatne zajęcia komputerowe dla seniorów, które poprowadzą uczniowie i nauczyciele z tych szkół.

 / Fot. STOW pilotażowej akcji, zorganizowanej przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Warszawie i firmę Luxoft Poland uczestniczy dziewięć szkół: z Białegostoku, Gdańska, Krakowa i Warszawy.
W ramach zajęć seniorzy poznają nowe technologie od podstaw – dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z komputera i możliwości, jakie daje Internet, jak obsługiwać pocztę elektroniczną, pisać teksty czy przeglądać zdjęcia.
– Celem akcji jest przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu tej części polskiego społeczeństwa - mówi Anna Okońska-Walkowicz, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego.- Chcemy przede wszystkim oswoić seniorów z komputerami, pokazać ich obsługę od podstaw. Wspólnie z uczniami przekażemy im wiele praktycznych umiejętności, które pomogą uczestnikom wykorzystywać możliwości, jakie dają nowe technologie.
Zajęcia komputerowe będą prowadzone w dwóch białostockich szkołach – w Zespole Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej 10 i w ZSS nr 2 STO przy ul. Narewskiej 13. W ramach akcji odbędą się cztery dwugodzinne spotkania, najbliższe - 23 maja w szkole przy Fabrycznej. Poprowadzą je nauczyciele informatyki, wspomagani przez uczniów.
- Zdecydowałam się zostać wolontariuszką akcji, bo postęp technologiczny w dzisiejszych czasach jest ogromny i niedługo bez komputera również starsi ludzie nie będą mogli się obejść – mówi Michalina Palińska, gimnazjalistka z ZSS STO przy Fabrycznej. – Naszym zadaniem będzie pomoc w nauce podstawowych programów. I choć to drobna rzecz, to satysfakcja jest ogromna. Cieszę się, że mogę ułatwić życie starszym osobom; niezwykłym przeżyciem jest też odwrócenie ról życiowych.
Jako jedni z pierwszych na kurs w szkole przy Fabrycznej zapisali się państwo Henryk i Emilia Frąckiewiczowie.
-Jako emeryci dysponujemy czasem, możemy więc przeznaczyć go na naukę. A ponieważ dzieci ich są za granicą, zaprzyjaźnienie się z komputerem jest nieodzowne, by na bieżąco kontaktować się rodzinnie – mówią kursanci.
Jeśli akcja spotka się z zainteresowaniem seniorów, organizatorzy planują kolejne edycje, obejmujące większą liczbę szkół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.