Facebook Google+ Twitter

Akcja przeciwko paleniu śmieci w piecach domowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-14 16:30

W Warszawie zorganizowano akcję przeciwko paleniu śmieci w piecach domowych. Szkodliwe substancje, powstające podczas spalania śmieci, a przede wszystkim tworzyw sztucznych, powodują choroby, zwłaszcza u dzieci.

Pediatra z Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, Samil Ismail, podkreśla negatywny wpływa tych substancji na układ oddechowy. Objawia się on kaszlem i dusznościami, mogą też wystąpić reakcje alergiczne na skórze.

Urszula Stefanowicz z Polskiego Klubu Ekologicznego Koalicji Klimatycznej, działającego na rzecz ochrony globalnego klimatu, podkreśla, że nie wolno palić żadnych plastikowych przedmiotów ani opakowań. Wtedy wydzielają się najbardziej niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne. Palenie odpadków jest nielegalne i grozi za nie kara nawet do pięciu tysięcy złotych.

Powodem palenia śmieci są coraz wyższe opłaty za ich wywożenie. W śmieciach jest jednak coraz więcej odpadów plastikowych. Dzisiejsza akcja została zorganizowana z okazji IV Dnia Czystego Powietrza. Patronują jej między innymi: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.