Facebook Google+ Twitter

Akcja przeciwko rasizmowi w Lublinie

20 kwietnia w Lublinie na Placu Litewskim odbyła się akcja przeciwko rasizmowi, nacjonalizmowi i ksenofobii.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Nazar Kyrychynskyi
Fot. Nazar Kyrychynskyi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

I tu się z Panem zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne, że nie usprawiedliwia. Tylko wie Pani, razi mnie trochę, że te wojaże lewacko-prawackie można w swej prymitywności sprowadzić do poziomu bójki dwóch przedszkolaków o zabawkę. Jedni mówią, że tolerancja jest super, drudzy, że fuj... Tak naprawdę nikt nie przedstawia żadnych racjonalnych argumentów, a już zwłaszcza na takich manifestacjach, bo jakby zaczęli przedstawiać, to by się okazało, że wszystko ma swoje plusy i minusy, zmuszając tym samym potencjalnego odbiorcę (i siebie, przy okazji - o zgrozo) do MYŚLENIA. A tak - myśleć nie trzeba, troche się populistycznego rozgłosu zyska, trochę pomaszeruje/posalutuje/pośpiewa/potańczy, pragnienie poczucia przynależności ideowej zaspokoi, i można się rozejść do domu, po czym i tak głosować na PO albo PiS.

Nie jestem zwolennikiem ani prawicowości, ani lewicowości, tylko w miarę logicznego rozumowania w oparciu o fakty historyczne, biologię, psychologię, filozofię, socjologię, i kilka innych dziedzin determinujących to, jak postrzegamy swoje miejsce w systemie. ONR-owca spytam, w czym tak właściwie Żyd jest gorszy od niego, a Antifowca spytam, czy dobrze by się czuł, gdyby po ulicy jego miasta chodziło więcej muzułmanów, niż rodaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Hadrianie, jeśli będziemy hierarchizować zbrodnię, to pewnie znajdzie się zbrodniarz przewyższający hitlerowskich oprawców. Jednak to nie usprawiedliwia faktu wskrzeszania przez Polaka nazistowskich symboli (bo chyba się Pan ze mną zgodzi, że wspomniana swastyka nie została namalowana na samochodzie w kontekście kultu solarnego).
Nb. gdyby rzeczywiście pogłębiano wiedzę historyczną, to nacjonaliści we własnym interesie nie upieraliby się przy krzyżu celtyckim (symbolu niewiele mającym wspólnego z polskością, za to kojarzonym z faszyzującymi ugrupowaniami na Zachodzie) ani przy geście, który w powszechnej świadomości nawiązuje do hitlerowskiego pozdrowienia, a nie do czasów starożytnego Rzymu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że antysemityzm to głównie domena ciemniaków. Takimi samymi ciemniakami są jednak ludzie wierzący w pełną tolerancję, równość społeczną i tego rodzaju brednie. Z lat 1939-1945, dzięki powojennej propagandzie nauczyli się bardzo dużo, ale z lat 1917-1991 już nieco mniej. W tym aspekcie zgadzam się z panem Bąkiem, że lepiej by zrobili chwytając za jakieś opracowania historyczne i ucząc się, do czego prowadzi ślepa wiara we wszelkiego rodzaju skrajności, zamiast pajacując po mieście z tandetnymi, równościowymi hasełkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieszkano w Lublinie. Niedawno na murze nieopalanie domu zobaczyłem napis "Jude raus!"W przeświadczeniu prostego ludu nazwa "Żyd"funkcjonuje ciągle jako obelga. Po wojnie w zasadzie mamy do czynienia z Żydem wirtualnym, nie przeszkadza to jednak niektórym twierdzić, że parlament i rząd jest opanowany prze Żydów, co więcej uważają oni ich za wyjątkowo bezczelnyc skoro mają czelność twierdzić, że nasza Matka Boska Częstochowska to czystej krwi Żydówka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie raczej nie. Zresztą niech sobie pan sprawdzi jak wygląda flaga narodowych bolszewikow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czemu miałby tam być młot i sierp? Nacjonalizm, rasizm i ksenofobia nie były z nim związane. To są raczej prawicowe pomysły...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto:

Z Czerwonej Książeczki Mao Zedonga:

"Na tym właśnie polega nasz internacjonalizm — internacjonalizm, przy pomocy którego walczymy przeciw ciasnemu nacjonalizmowi i ciasnemu patriotyzmowi."

Z Wikipedii:

"In contrast, critics have labeled him a dictator whose administration oversaw systematic human rights abuses, and whose rule is estimated to have caused the deaths of 40–70 million people mainly through starvation, forced labor and executions, placing his rule at the top of the list of most people killed by democide in human history."

Podejrzewam, że konsumujący zwłoki członków rodziny na śniadanie chińscy wieśniacy podczas najgorszych epizodów głodu chętnie zamieniliby się z Pani dziećmi z Majdanka. Dzieci z Majdanka chociaż mogły czuć się gorsze przez swoją narodowość. Ale już na przykład tacy umierający z wycieńczenia budowniczy Kanału Białomorskiego w ZSRR ('30-'33) też nie do końca pojmowali, jak to jest, że w imię socjalistycznego braterstwa muszą kopać ziemię gołymi rękoma, a potem dać się rozstrzelać przez funkcjonariusza bezpieki. W tym przypadku, bardziej logiczne już są mordy na tle rasowym, bo przynajmniej w miarę wiadomo, o co w tym wszystkim chodzi.

Swoją drogą, panie(pani?) Nazarii, jak się żyje w ksenofobicznej i rasistowskiej Polsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto! Święte słowa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie, zachowajcie umiar. Niedawno pod galerią poświęconą Państwowemu Muzeum na Majdanku wspominałam o więzionych tam polskich dzieciach, których jedyną winą w oczach "rasy panów" była ich narodowość. Na samochodzie pracownika Muzeum wymalowano swastykę. Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa zrobili to nasi rodacy. Jak widać, o pewnych faktach trzeba przypominać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.