Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23947 miejsce

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Marynarze uratowali nurka

5 kwietnia śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej RP udzielił pomocy nurkowi na Bałtyku, 46 km na północ od Darłowa. Nurek trafił do Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej.

 / Fot. M. Kluczyński (MW RP)Nad bezpieczeństwem polskiej strefy morskiej czuwają ratownicy z Marynarki Wojennej RP. Dysponują oni śmigłowcami typu W-3RM "Anakonda" i Mi-14PŁ/R stacjonujących na lotniskach w Gdyni Babich Dołach i Darłowie oraz samolotem patrolowym "Bryza" z bazy w Siemirowicach.

5 kwietnia, o godzinie 15 zaalarmowani zostali ratownicy w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Darłowie. Pomocy potrzebował nurek na północ od bazy. Dyżurna załoga ratowników wystartowała śmigłowcem Mi-14PŁ/R. Opuszczony na pokład jachtu ratownik udzielił poszkodowanemu nurkowi pierwszej pomocy i  / Fot. M. Kluczyński (MW RP)przygotował do podjęcia na pokład śmigłowca.

Nurek został odtransportowany na lotnisko w Babich Dołach, skąd kareta odwiozła go do Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej. Była to 544 akcja ratownicza przeprowadzona przez lotników MW od początku lat 90.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.