Facebook Google+ Twitter

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Turysta miał atak epilepsji

Wczoraj we wczesnych godzinach popołudniowych na wysokości Ustki polskie służby ratownicze brały udział w akcji ratunkowej. Wędkujący turysta doznał ataku epilepsji.

Śmigłowiec ratowniczy MW Mi-14PŁ/R / Fot. Materiał MW RPW czwartek przed godziną 14 morskie służby ratunkowe otrzymały sygnał, że przebywający 30 mil morskich na północ od Ustki doznał ataku epilepsji. Centrum Koordynacyjne Morskiego Ratownictwa w Gdyni natychmiast statek ratowniczy „Orkan” z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz powiadomiło Marynarkę Wojenną RP.

Stacjonujący w Darłowie śmigłowiec ratowniczy MW RP Mi-14PŁ/R natychmiast wystartował na ratunek. Załoga śmigłowca po dotarciu na miejsce podjęła na pokład pechowego turystę i udzieliła pierwszej pomocy. Po powrocie do Darłowa poszkodowany w stanie stabilnym został przewieziony do szpitala.

Przypomnijmy, że w systemie ratownictwa morskiego w stałej gotowości znajdują się dwa śmigłowce ratownicze Marynarki Wojennej, która przeprowadziły już kilkaset akcji ratunkowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zmienione :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym proponowała zmienić 'słuszny' na 'służby' Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.